Faraday kafesi

hocam şema açılmıyor

dosyayı "farklı kaydet" seçeneği ile indir.sonra herhangi bir görüntüleyici ile aç.
IE ile açılmada bir sorun var sanırım.
hocaya da paylaşım için teşekkürler.pek bulunmuyor böyle projeler.sık yapılmadığı için sanırım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
çok teşekkür ederim benim için önemli olan yıldırımdan korumasıydı.saol kardeşim

radyo aktif paratoner çok eski degildir.ülkemizde 60 65 yıllık bir geçmişi var .ziraat bankası manisa şube ve lojmanları na radyoaktif paratoner kurarkan (1997) bina 30 yasında idi ve mükemmel bir işçilikle yapılmiş kafes sistemli paratoneri söktük. sistem şöyleydi binanin her köşesine 5 cm çapında bakır kürelermonte edilmişti kürelerin herbirinin ayrı yönlere 5 ayrı sivri uç cıkıyordu bunlar 30 cm boy 25 mm kalınlıkta mini direklere baglanmıştı. ve tüm topuz ve direkler birbirine 50 mm2 iletkenle baglanıp her köşeden topraga ulaşıyor ve topraklanıyordu.binada o güne kadar hiçbir yıldırım problemi yaşanmamıştı .ben bu sistemi
kopye ettim ve bir çok yerde uyguladım.

Merhaba Mesut Bey,

Elektromanyetik ortam elde etme ile ilgili sizinle görüşmek istiyorum. İletişim bilgilerinizi gönderir misiniz?

Sabri ERSOY
Bursa
******@gmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
acil olarak faraday kafesi projesi lazım,fakat resim formatında hocamız kabul etmiyor,yardımcı olursanız çok sevinirim.

faraday kafesi gerçekten işe yarar mesela eski çöp bidonlarının içine elektronik eşyaları koyun kapalı olarak kapağını kapatın ve toprağa gömün, o zaman herhangi bir emd saldırısından cihazları korursunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Geri