F01 teknolojisi

eem_murat

Üye
Merhaba,
Siemens masterdrive için geliştirilen F01 teknolojisi içerisinde senkronizasyon,homing işlemleri vb gibi kontroller var, konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler mi?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
F01 teknolojisini hiç duymadım ama Masterdrive sürücüler yerine Sinamics sürücüler geldi. Güncel olan ürünler bunlar. Uygulama düşünüyorsanız daha isabetli bir seçim olur.

F01 teknolojisini hiç duymadım ama Masterdrive sürücüler yerine Sinamics sürücüler geldi. Güncel olan ürünler bunlar. Uygulama düşünüyorsanız daha isabetli bir seçim olur.

Evet sinamics konusunda haklısınız ama F01 teknolojisi Masterdrive için kullanılan ek bir özellik. bu konuda tecrübesi olanların tecrübelerini paylaşmaları güzel olur diye düşünüyorum

Hocam ben f01 teknolojisini uçar makasta kullandım.Sistem kesim başladıgında encodere coupling oluyor.Kesim bittiğin MDI moda geçip başladığı pozisyona geri dönüyor.Tabiki homing modda var.Eğer yaptığım projenin dosyasınıda bulursam göndereyim.Eğer elinde bu sürücü yoksa sinamics tercih etmeni tavsiye ederim BICO yapıda programlama cidden sıkıntı oluyor

Hocam ben f01 teknolojisini uçar makasta kullandım.Sistem kesim başladıgında encodere coupling oluyor.Kesim bittiğin MDI moda geçip başladığı pozisyona geri dönüyor.Tabiki homing modda var.Eğer yaptığım projenin dosyasınıda bulursam göndereyim.Eğer elinde bu sürücü yoksa sinamics tercih etmeni tavsiye ederim BICO yapıda programlama cidden sıkıntı oluyor

Anladığım kadarıyla önce resolver kullanıp homing sensörü ile başlangıç hareketinde homingi görüp daha sonra point to point modda çalışıyor projen, birden fazla motorun senkronizaysyonuna ihtiyaç duydun mu? birde compendium dökümanlarından bazı anlayamadığım noktalar var fikirlerinin önemli olduğunu düğşünüyorum!

Aslında point to point değil.Başlangıçta puls bilgisini homing yaptırarak (sensör) sıfırlatıyorum.Daha sonra her kesim işlemi bittiğinde sıfırına git diyorum.Hat hızı değişken olduğundan herzaman kesimi aynı zamanda bitiremiyor.Bu uygulamada çoklu senkronizasyona ihtiyaç duymadım.Ama yine masterdrive la 4 noktadan caterpıll uygulaması vardı.Onda F01 olmadan uss den 1 master 3 slave yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam.Hiç bir sıkıntıda çıkmamıştı.

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,012
Son üye
erenc348

Yeni konular

Geri