Elektronik Teknolojisi MYO

Ne lazım

Üye
Merhaba herkese hayırlı işler diliyorum 2 yıllık Eletronik teknolojisi mezunuyum bir iş görüşmesinde OG üzerinde çalışamayacağım söylendi bununla ilgili bilgisi dahilinde olan varsa konuya bir aydınlık getirebilir mi , daha öncesinde OG üzerinde gerek pano ve motorlar kısmında çalışmlarda bulundum 380V kadar bununla ilgili mevzuat gereği kesinlikte olan bir bilgi var mı?

Ekat belgesi 1000V ve üzeri havai hatlar için çalışacak personelleri kapsayan bir yazı okudum. Ben 380V kadar olan kısımlar ilgileniyorum YG için değil.

Son düzenleme:
1000V üzeri yüksek gerilim, 1000V ve altı alçak gerilim diye geçer. Yüksek gerilim altında çalışabilmek için ya elektrik mühendisi olmanız ya da EKAT belgenizin olması gereklidir. 1000V ve altında çalışacaksanız EKAT belgesine ihtiyacınız yok. Size OG diye söyleyenler YG den bahsediyorlar.​

EKAT belgesini;

-6 kV gerilim seviyesine kadar yüksek gerilimli elektrik dağıtım ve tüketim tesislerine yönelik olarak Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ)

-İletim gerilim seviyesinden bağlı elektrik iletim ve tüketim tesisleri ile bunların 36 kV ve altı yüksek gerilimli bölümlerine yönelik olarak Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ)

-Elektrik üretim tesislerine yönelik olarak Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ)

verir.

TEDAŞ tan EKAT belgesi alabilecekler:

1700479625252.png

TEİAŞ tan EKAT belgesi alabilecekler:

1700479589534.png

EÜAŞ tan EKAT belgesi alabilecekler:
1700479758476.png

Son düzenleme:
1000V üzeri yüksek gerilim, 1000V ve altı alçak gerilim diye geçer. Yüksek gerilim altında çalışabilmek için ya elektrik mühendisi olmanız ya da EKAT belgenizin olması gereklidir. 1000V ve altında çalışacaksanız EKAT belgesine ihtiyacınız yok. Size OG diye söyleyenler YG den bahsediyorlar.​

EKAT belgesini;

-6 kV gerilim seviyesine kadar yüksek gerilimli elektrik dağıtım ve tüketim tesislerine yönelik olarak Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ)

-İletim gerilim seviyesinden bağlı elektrik iletim ve tüketim tesisleri ile bunların 36 kV ve altı yüksek gerilimli bölümlerine yönelik olarak Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ)

-Elektrik üretim tesislerine yönelik olarak Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ)

verir.

TEDAŞ tan EKAT belgesi alabilecekler:

Ekli dosyayı görüntüle 103091

TEİAŞ tan EKAT belgesi alabilecekler:

Ekli dosyayı görüntüle 103090

EÜAŞ tan EKAT belgesi alabilecekler:
Ekli dosyayı görüntüle 103092
Çok teşekkür ederim paylaşımınız için yukarıda Sami beyde Ekat ile ilgili araştırma yapmamı söylemişti evet paylaştığınız yazının aynısını buldum ve okudum ilginiz için ayrıca teşekkür ederim konuya vakıf olmuş olduk.

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,983
Son üye
ardaxsm

Yeni konular

Geri