Evlerdeki enerji hattı üzerinden 2 PIC'in haberleşmesi

Mesajlari gorunce nedir, ne degildir, son durum nedir bir bakayim dedim ve karsima oldukca ilginc bilgiler cikti. Zero cross ani bir hayli geride kalmis. Simdikiler bir hayli gelismis.

powerline communication - Google'da Ara

Buradan bir kac link incelemeniz yeterli.

vermiş olduğunuz kaynağı inceledim. İtiraf edeyim cok güzel ve bulunması zor bir kaynak. ben bu kadarına ulaşamamıştım. Emeğine sağlık arkadaşım. Paylaşımın için teşekkür ederim.

Arkadaşlat TDA5051 die bi entegre bu iş yapıyo sanırım isterseniz bi inceleyin ..ama parazit sorunu hatsafhada sanırım...

Arkadaşlar powerline enerji kablosu üzerinden haberleşmedir bir iletken bir gerilim bir akım alabirsin ama binlerce frekensıda aynı kablodan geçirebilirsiniz bizim Şebeke frekansımız 50 Hz dir bir kablo üzerinden 50 Hz yanında KHz ve MHz lerde frekans yollıya bilirsiniz hiçbiri bir birine karışmaz sadece yapmanız gerekne datanızı frekansa çevircek bir devre karşı tarafada frekanzsınızı dataya çevirecek bir devre. Bu kadar kromportor cihazı da bu prensiple çalışır yüksek gerilim eneji nakil hatlarında yük tevzi merkezi ve trafo merkezleri görüşme yapar.

Arkadaşlar ben şu an bu bahsettiğiniz konularla ilgili işler yapıyorum.Enerji hatlarını kullanarak network ve internet aynı zamanda ıp kamera kurulumları yapabiliyorum.Bunun için bi ünite geliştirdik ve gayet olumlu sonuçlar aldık.4 blk 140 dairelik bir sitede uygulama gerçekleştirdim ve 35 daire bir interneti sorunsuz kullanabiliyo...

tek yonde gonderılebılır FM bandında bır verıcı çikişi yuksek voltajlı kondansatorle şebekeye verılsın alici tarafı yıne yuksek frakanslı alıcı mesela frakans modulasyonlu alici aynı faz uzerınden haberleşme olur :)ben fıkrımı yazdım konu hakkında uzman değılım

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,159
Son üye
delta2366

Yeni konular

Geri