Evde Pcb tasarlama

Karasavay

Üye
Merhaba arkadaslar. Ben elektrik elektronik bolumunden yeni mezun oldum. Altium ile Pcb tasarlama uzerine calisiyorum kendimce. Sormak istedigim acaba internet uzerinden kart tasarlayarak para kazanabilecegim bir site var mi. Yani ayni odev yapar gibi birinin pcb siparisini yapmaya calismak istiyorum. Hem kendimi gelistirmek istiyorum hem de az da olsa para kazanmak istiyorum. Bu sekilde calisan siteler var mi bildiginiz ?

Temel trikleri ogrendikten sonra siradan sayilabilecek devrelerin cizimlerini yapabilirsiniz tabiki.
Fakat bu isi cok da basite almayin.

Elektronik forum sitelerinde zaman zaman bahsettiginiz turde istekler oluyor.

Selamlar.
Freelancer sitelerine ilan şeklinde verebilirsin. Ancak sorun şu ki çoğu firma kendi tasarımcısını kullanmak istiyor. Ufak firmalar ise devreyi tasarlayan mühendislere Pcb tasarımlarını da yaptırıyor. Yani ara sıra böyle bir talep olabilir ancak cebini dolduracak bir meblağ kazanamayabilirsin.

Naçizane bir fikir vermek isterim. Kendi devreni tasarlayıp çizip üreterek de kazanmayı deneyebilirsin. Ben öğrencilik zamanında polis çakarı yapıp satmıştım. Çizimiyle de ben uğraşıyordum. Bazı firmalar basit kartlara yüzlerce dolar ödemek istemiyor. Örneğin dönüştürücü tasarlayarak piyasadan ucuza dönüştürücü satabilirsin. Bu sadece bir örnekti.

Selamlar.
Freelancer sitelerine ilan şeklinde verebilirsin. Ancak sorun şu ki çoğu firma kendi tasarımcısını kullanmak istiyor. Ufak firmalar ise devreyi tasarlayan mühendislere Pcb tasarımlarını da yaptırıyor. Yani ara sıra böyle bir talep olabilir ancak cebini dolduracak bir meblağ kazanamayabilirsin.

Naçizane bir fikir vermek isterim. Kendi devreni tasarlayıp çizip üreterek de kazanmayı deneyebilirsin. Ben öğrencilik zamanında polis çakarı yapıp satmıştım. Çizimiyle de ben uğraşıyordum. Bazı firmalar basit kartlara yüzlerce dolar ödemek istemiyor. Örneğin dönüştürücü tasarlayarak piyasadan ucuza dönüştürücü satabilirsin. Bu sadece bir örnekti.
Teşekkürler tam olarak sormak istediğim buydu. Aslında amacım para kazanmak değil. Tamamen kendimi geliştirmek. Evde kendi kendine rastgele örnekler yapmak bir yere kadar faydalı oluyor. Bir amaç için uğraşıldığında daha motive edici oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri