Ev Yapımı Cnc Mekanik Aksam

Selamun aleyküm
Her tip paylaşımda insanlar kendi firikirlerini ifade ediyor. Ortak konuşarak bilgi paylaşımı güzeldir ancak bunun yanında eksik olan veya doğru olmayan bilgiler de sunulmu oluyor. Hata yapmakta problem yok ancak kesin bilmediğimiz veya sonuca laştırmanın doğru olmadığı durumlarda inceleme yapmak daha uygun olur.
Piytasalarda gördüğümüz en hassas sistemler de biryerlerde belirli tekniklerle üretiliyor. Belki yeterlki maliyetin sağlanamamasıyla o tekniklere ulaşamama sorunu olabilir veya birkaç sistem için harcalamaları göze almak doğru olmayabilir ancak bu sistemler yapılabilir sistemlerdir.
Mert Bey; merkanikte çok hassas sitemlerden bait ve temel iş görür niteliklerdekine kadar aklıma birçokları gelmekte ancak iletişimimizdeki gibi en uygununu ayarlamamız gerekmekte.
Sizin de bahsettiğiniz ve şu sıralareda da yazılanlarda lineer kızaklar mevzu durumda; Eğer böyle birşey istersenniz bunu kendim üretirim(kendi tasarımım daha farklı). Üretim kalitesini arttıran yüzeyin düzgünlüğünü sağlayan ve sertlşetirme yapan işlemler hep maliyeti arttırdığından msn de görüşebilirsek kendi aklımdan geçen sistemleri size ifade edip ortak bir karara varabiliriz.
Temel biçimde lineer kızak da yapılabilir ama sonuca bağlamamız için sizin fikriniz önemli.
Alüminyum profil diye bahsedilen sigma profillerin kullanılması direk hassasiyet kaybı ve sağlamlık kaybıdır ama yanılmıyorsam sigma biçiminden dolayı parça bağlamada da kullanılabilir olmasından dolayı uygun olan yerlerde tercih ediliyor olabilir.
Karşılıklı iletişimle inşAllah(c.c.) hayırlı işler görürüz.
Msn adresime mail atabilirseniz telefonunuzu öğrenebilirim ve de msn de karşılıklı iletişimle görüşebiliriz.
Telefonum bozuk olduğundan pek kuullanamıyorum ve de mweb e dıuşarıdan giriyorum.
Hayırlıgünler dilerim 0 506 524 48 82

Bilgehan Bey msn adresinizi ekledim fakat sabahları dersim olduğu için saat 14'ten önce giremiyorum. Akşam uygun olursanız msn'den konuşalım

Hayırlı günler

Tabi olabilir siz saat yazabilirniz ilk fırsatta buluşmaya çalışabiliriz.
Hayırlı günler dilerim.

Akşam 20:00 uygun benim için

Benim bulunduğum kısımlarda int kafe yok Ama gelmeye çalışırım
Bu arada siz neredesiniz? Eğer Ankara'da iseniz karşılıklı da görüşülebilir.
Hayırlı günler dilerim.

Eskisehir'deyim ben. Msn'ye giremezseniz telefonla da gorusebiliriz.
İyi gunler

Şu sırada sizi beklemekteyim msn de
Kendi telelfonum bozuk telefon alabilirsem nasip olursa iletişim kurulabilir.
siz telefon yazarsanız yine görüşülebilir.
Hayırlı günler dilerim.

forgatten bey,kendi atölyeme sahibim ve daha önce cnc makineler yaptım istediğiniz ölçülerdeki mekanik aksamı üretebilirim fiyat ve taşıyıcı sistem olarak ne düşünüyorsunuz?

Daha önce ne tür cnc ler yaptınız? yaptığınız makinelerden birkaç resim ekleyebilir misiniz? yapmış olduğunuz sistemlerde kontrol birimi olarak ne kullandınız yada hangi yazılımı kullandınız? biraz fazla soru oldu ama merak işte... mesela bana 1000x1000x250 mm (x,y,z)çalışacak bir sistem gerekli taşıyıcı sistem olarak lineer ray ve araba, tahrik unsuru olarak; vidalı mil ve rulmanlı somunu, şase olarak da; sigma profil gerekli, bana maliyetini hesaplar mısınız? toplam nekadara malolur.?merakla bekliyorum.. selamlar.....

mehmet bey
daha önce bazı çalışmalarım oldu ucuza maledeceğim derken, zaman kaybediyorsunuz. bunu göze almanız gerek.
vidalı mil ve somununu mükemmel üreten birisi hiç bir zaman hazır olanın fiyatında ve kalitesinde üretemez.
sizin burada seçiminiz bence vida uçlarını sisteme adapte edecek olan kişiyi bulmanız olacaktır.
metresine 150 TL verdiğiniz bir vidanın ucunu istediğiniz şekilde işleyecek bir kişi (hassas olarak) vidanın ederinden
daha çok ücret isteyecektir. bana kalırsa bir yeni makina daha hazırlayacak olsam bu hazır malzemelerden kaçınmam.
bir diğer konu ise boyutların çok yüksek tutulması. buna bir örnek vereyim şu anda bu forumda da olabilir,
elektronik pcb üretmek isteyenler var, ne hikmetse aranan boyut a4 kağıdı boyutu. bu boyutta eskiden tv pcbleri
vardı halen bu kadar büyük boyutta çalışılıyor mu bilmiyorum. (buna uygun cihaz proxxonun mini frezesidir ki fiyatı çok
ucuz biraz modifikasyondan sonra çok işe yarayabilir)
eğer sizin 1000x1000x250 mm boyutları ağaç işleyecek ve yavaş çalışacaksa uygun olabilir.
fakat metal çalışacaksanız gövdesi pek ağır olmalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri