EV WEB HOSTING SERVER

hamdisuat

Üye
Bir emekli olarak kendime küçük çapta ticari amaçlı bir site oluşturdum.(HTML-CCS ile) Evden kendi bilgisayarınızla "hosting" yapıldığını duydum. Bu konuda bilgisi olan var mı? Örneğin sakıncalı durumlar olabilir mi? (virüs-arayan kişinin sayfaya geç ulaşması vb) Teşekkür ederim.

Windows tabanlı bilgisayarına IIS "Internet information server" ı ücretsiz olarak kularak kullanabilirsin ve "aphache server" i kurabailirsin bunlar sorun değil önemli sistemini kac kişiye sunum yapacaksın ve trafiğin ne kadar olacak ? Eğer ziyaretçilerin fazla olacaksa mevcut ADSL işini görmeyecek ziyaretçin az olsa dahi siten çok yavaş çalışacak. benim tavsiyem piyasadaki hosting firmalarından senelik bir alan kiralaman hem güvenli hem hızlı ve daha ekonomik olur.

yapılır fakat bağlantı hızının gayet iyi olmaıs gerekiyor özellikle upload hızının

Bir firma ile görüştüm yanlış anlamadı isem iki ayrı hizmetten söz etti, biri Google'da kaydın yapılması diğeri de hosting olmak üzere. 220 dolar civarında da fiyat verdiler. Google kaydı olmaz sitenin bir işe yaramayacağını da söylediler. Upload hızı için pc özellikleri dışında başka ne yapılabilir, firmanın dediği doğru ise evden kurulum da arama/tarama yapan bizi hiç bulamaz demektir, doğrusu aklım karıştı.

Evet Hosting ve domain olmak üzere 2 hizmet Domain ortalama 10 - 15 usd arası bir fiyatı var hosting fiyatlarası ise firmalar ve verdikleri hizmetlere göre değişmekte.

Google kayıdı diye bir şey yok. google zaten senin siteni headerlardan bulur. yani o kısım farklı. google kendisi senin sitene bakar zaten. gelelim senin soruna

senin dediğin bu evden yayın olayı için bir domain name alıyorsun. yıllık 7 dolar civarı. mesela abuzerefendi.com gibi bir adres satın almak için. ha yok ben ona da para vermiyeyim diyor isen no-ip diye bi site var o da sana abuzerefendi.no-ip.com şeklinde site adı veriyor. bu şekilde alırsan site adına da para ödemiyorsun. o da beleş oluyor. sonra da sabit bir ip sahibi olman lazım ki seni dns ye kaydedebilsinler. bu işlemler için adsl kullanacak isen işin yaş adsl ile olmaz. ama

türkcell süperonline iş birliği içinde aylık 20 tl civarına telefonsuz fiber internet veriyorlar. onu kullanıyorsan upload hızın iyi onla olabilir. ama her zaman bu senin için pahalıya mal olur

onun yerine bir domain satan yerden al. inanki senin yaktığın elektrik parasının yarısına mal olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri