Ev için 3 fazlı sigorta hesabı nasıl yapılır?

0,74 nereden geliyor ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar eğer iş yeri değil ve özel talep yoksa müstakil evlere trifaze verilmez diye biliyorum. Eğer yönetmelik değiştiyse bilemiyorum. Bundan dolayı 3 faz sigorta taktırmanın bi yararı olmayacaktır.

arkadaşım senin dediğinde yanlış monofa akıma göre sigorta hesaplarında I=0,74*p*u*cos dür yanlşım varsa söyleyin

I=0,74*p*u*cos böyle bir formül yok. (0.74 değil kök 3 yani 1,73)

I= P / U 'dur.

Son düzenleme:
herkese slmlar.bizim evede elektrikçi bi arkadaş bu ısıtıcılardan bağladı.hiç üşenmedi 3*2,5 kabloyu sigorta kutusuna kadar ulaştırıp 32 amper bi sigorta bağladı.ana sigortamız 25 amperdi onuda 32 yaptı.uzun süredir kullanıyorum bi sorun çıkmadı.uzun vadede veya uzun süreli kullanımda bi sorun yaşarmıyım acaba???????

ilk defa müstakil 3 cü katta olan bir eve trifaze tesisat ve aboneliği yaptım ve halen devam ediyor bitmek üzere %95 daha sonraları sindire sindire düşündümde trifaze yaptığıma pişman oldum çokda gerek yokmuş dolayısı ile ben eve 24 linye yapmıştım fazları eşit dağıttım daha sonra tekrar iptal ederek faz bağlantılarını söküp sadece R fazını aydınlatma ve tüm cihazlara S fazını 18 btu klimaya sadece T fazını ise sadece şofbene vererek biraz kendi düşüncemi rahatlattıysamda hala tereddüdlerim var kaçak koruma kullandım aşırı gerilim rolesi kullandım topraklaması sağlam umarım bi sorun yaşamam şofbene gelince sayaca kadar 3x4 yekpare kablo çekilmeli kayıtsız şartsız kolay gelsin

herkese slmlar.bizim evede elektrikçi bi arkadaş bu ısıtıcılardan bağladı.hiç üşenmedi 3*2,5 kabloyu sigorta kutusuna kadar ulaştırıp 32 amper bi sigorta bağladı.ana sigortamız 25 amperdi onuda 32 yaptı.uzun süredir kullanıyorum bi sorun çıkmadı.uzun vadede veya uzun süreli kullanımda bi sorun yaşarmıyım acaba???????

fahri yetiş hocamın dediği gibi şofben için 3x4 nym kesinlikle kullanılmalı

ilginizden dolayı hepinize teşekkür ederim.

bu şekilde şohben veya güçü fazla olan cihazlara ayrı hat cekilir. ayrı hattım var dedin eninde üç fazlı sigortadan cıkan hattın birini kullan ozaman atmaz sigortan şohbeni üçünçü kademede calıştırmayı denedin mi bir dene eger sigortan atmıyor ise problem yok tur. 40a sigortaa onun içinb yeterli olacaktır amtmaz. tabi evdeki hattın başkayerede baglı degilse

sigorta atmıyo ama 3te çalışınca kabloda ısınma oluyo.kesitinden dolayımı acaba.şuan 3*2,5 bu 3*4 olsaydı ısınma olmazmıydı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri