aliorhan43

Üye
3 Bloklu Apartmanda yöneticiyim Son 1 ayda 2 hırsızlık vakası üzerine dün kamera kayıtlarına bakmak istedik fakat kayıt yok, HDD baktığımda cihaz görünüyor lakin ANORMAL şeklinde, tekrar başlattım, bir süre kayıt aldığını gördüm ama akşam gelip baktığımda yine kayıt yok ve Hdd Anormal görünüyordu. Başka ayar var mı bilmiyorum. Baya uzun yıllar önce kurulmuş sistem tahminen 15 yıl ve öncesi haikon marka kayıt cihazı var kameralarda görüntü var. Anormal demesi hdd veya kayıt cihazının arızalı olduğunumu gösterir, çok eski olduğu için sadece hdd alıp riske girmek istemiyorum, kayıt cihazı ve hdd alsam fazla uğraşmadan aynı kameralara ve kablolarla bağlasam sıkıntı olurmu, elim bu işlere yatkındır, hiç kamera kurulumu yapmadığım için bu konuda başka fikri, önerisi olan arkadaşlara varsa bilgi verirse tşk. ederim.

HDD aynı yaştaysa yaşayan ölüdür! Kamera ayarlarından ve hareket ayarlarından kayıt edip etmediğine bakılmalı. HDD sökülüp bilgisayar ortamında sağlam olup olmadığı kontrol edilmeli.

HDD aynı yaştaysa yaşayan ölüdür! Kamera ayarlarından ve hareket ayarlarından kayıt edip etmediğine bakılmalı. HDD sökülüp bilgisayar ortamında sağlam olup olmadığı kontrol edilmeli.
hdd değişip değişmediğini bilmiyorum ama bu kadar süre 7/24 voltaj yiyip kayıt alacağına bende ihtimal vermiyorum lakin tekrar başlat yapınca normal yazdı, 2-3 dakika kayıt aldı bıraktım ama 3 saat sonra baktığımda kayıt yok anormal yazısı vardı. Yeni cihaz ve hdd alıp eski kamera ve kabloları bağlamayı düşünüyorum. Kablo ve kameralar sağlam görüntü var, kayıt yok.

Harddiski kendi pc me bağladım, hiç sıkıntısız gördü 4 e bölünmüş sanırım her kamera için ayrı bir birim oluşturulmuş, içleri kayıtlarla tamamen dolu, videoları açmayı denedim desteklenmeyen tür uyarısı aldım, kendime ait videolardan 1 tane hdd ye kopyaladım gayet güzel oynattı, hdd sanırım sorun yok, sanırım ya cihaz arızalı yada ayarlarında bir sıkıntı var, sanki üstüne yazmıyor gibi ama emin değilim. @rsimsek dışında konuyu pek okuyan olmadı sanırım. tavsiyelerinize ihtiyaç var, yardıcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Normalde dvr hdd'leri tek bölüm/partition olur diye biliyorum. Dosya tarihlerinden kayıt yapıp yapmadığı anlaşılabilir. Kayıt cihazlarında dolunca kaydı durdur veya eski kayıtlardan itibaren silerek üzerine yaz şeklinde ayarlanabilir. Cihazın kayıt menüsünden hdd yönetimi ekranından kontrol edilmeli.
Dvr kayıtları için uygun oynatıcı programla kayıtları izlemek mümkün olabilir.

Normalde dvr hdd'leri tek bölüm/partition olur diye biliyorum. Dosya tarihlerinden kayıt yapıp yapmadığı anlaşılabilir. Kayıt cihazlarında dolunca kaydı durdur veya eski kayıtlardan itibaren silerek üzerine yaz şeklinde ayarlanabilir. Cihazın kayıt menüsünden hdd yönetimi ekranından kontrol edilmeli.
Dvr kayıtları için uygun oynatıcı programla kayıtları izlemek mümkün olabilir.
kayıtları gom player ile açtım izledim en son 2019 yılı kayıtları var, 4 bölümüde biçimlendirdim, şimdi evdeki ekrana bağladım ayarlarını kontrol ediyorum, üstüne yaz var, ya cihaz arızalı ki tertemiz toz bile olmamış ama elektronik sonuçta, anormal hiçbirşey göremedim, şu ayarları biraz kurcalayıp takıp denerim, olmassa yeni bir cihaz alıp kablo derdi olmadan aynı kameralara bağlarım.
Hiç kafanızı yormadan yeni bir kayıt cihazı alsanız daha iyi olur diye düşünüyorum.
yeni cihaz almak sorun değil, maksat çalışıyorsa çöpe gitmesin milli servet olarak düşünürüm, sonuç alamassam mutlaka yenisini alırız, çok para değil zaten. Hala 3 sene önce tamir ettiğim hd uydu alıcısını kullanıyorum. İlla ki bi kurcalamam lazım.

HDD formatlamayı cihazın disk yönetimi kısmından yapın. Arada bir arayüzden kullanılabilir kapasiteden ya da geriye dönük kayıt izlemeden kayıt edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Yazılımını da yenileyin diyeceğim ama maalesef senesi dolmadan bu elektronik cihazların desteğine ulaşabilmek zor.:(

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri