Eski bir uydu alıcısından söktüğüm güç devresinde toprak hattı yok

Geçenlerde evde bulduğum eski bir uydu alıcısını söktüm ve içindeki güç devresini kenara ayırdım güç devresinde 220v faz ve nötr girişi var topraklama girişi yok bu durum herhangi bir sıkıntı yaratırma yaratmaz ise masa tipi ayarlı güç kaynağı yapmayı düşünüyorum devreden yardımcı olursanız sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Güç devrelerinde zaten faz ve nötür olur topraklama genelde kasaya bağlanır. Eğer bir kasası varsa güvenliğin için kendin topraklı fiş ve kablo kullanarak toprak kablosunu kasaya vidalayabilirsin. Çıplak kullanacaksan elini dokunma yeter.

Güç devrelerinde zaten faz ve nötür olur topraklama genelde kasaya bağlanır. Eğer bir kasası varsa güvenliğin için kendin topraklı fiş ve kablo kullanarak toprak kablosunu kasaya vidalayabilirsin. Çıplak kullanacaksan elini dokunma yeter.
bilgilendirme için teşekkürler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri