Eski Bilgisayarı adam etsek

anladım we dedıgını yaptım pardus dosyası hala aynı şimdi ne yapmam gerek?

şimdi nero veya muadili bi yazılım ile o kalıbı diske yazdır

cd yi yazdırmak için ;

Aşağıdaki anlatım Nero isimli cd yakıcı(yazıcı) program baz alınarak yapılmıştır. Alternatif programlarında benzer şekilde iso imaj yazma(yakma) özelliği bulunmaktadır.
1- Nero StartSmart Uygulamasını başlatın
2- Gelen Uygulama arayüzündeki sağdan ikinciyi yani "KOPYALA ve YEDEKLE" seçeneğini seçin. ( "Copy and Backup" )
3- Karşınıza çıkacak olan seçimliklerden "Kalıbı Diske Yazdır" seçeneğini seçin. ( "Burn Image to Disc" )

4- Karşınıza gelecek olan Burdan Dosya Türü seçenek kutusundan sondan ikinci seçeneği yani "Image Files ( *.nrg, *.iso, *.cue )" seçeneğini seçin. Ve yazmak istediğiniz iso'yu seçip "Aç" (open) tuşuna basın

5- Cd yazıcınızı (yakıcınızı) ve yazma (yakma) hızını seçin ve ileri ( next ) tuşuna basın.

öğrenci iken kısmi zamanlı bir yüksek okulda çalışıyordum yarızamanlı bir nedenden ötürü yazıcı tartışması oldu bende okulun vurdalığından 64 mb lık bir pc toplayıp xp kurdum ama mecburdum üstelik ağa bağlayıp yazıcı pc si yaptım tam bi komedi idi komedi olan bir süre sonra tabi pc açık yerde olduğundan yazıcıda yanında öğrenciler istediği siteye girmeye başladı benden remi 32 mb ye indirdim pc kanıya döndü ama yinede çalışıp ağdan yazı çıkardı tek sorunu mausu kıbırdatınca en az 2 dakika beklemen gerektii. sendeki pc ye xp kurabilirsin ama xp biliyorsan özelliklerinin yüzde doksanını kapat bilmiyosan bir bilene kapattır yoksa kullanırken sinir hastası olursun bide aktif virüs programıda kullanmazsan internete girer word exel çalışabilirsin pardus yükleme tavsiye etmem zaten formlarındada minumum konfigürasyon örneği veriyor ha remi 2 katına çıkara bilirsen modern olmayan oyunlarıda oynayabilirsin belki

İlk mesajda konu edilen bilgisayara (celeron 400,64 MB ram) Windows 2000 kurulur ve
çalışır.Win 2000 kurulurken 32 Mb ram ister.XP ye benzer.(Pentium 100,16 Mb ram) da Win 98 çalışıyor.

benim 2003 model toplama pc ve 2007 model casper iki pc'm de öldü resmen. dos kursam onu bile kaldırmazlar artık.

donanım artık cok ucuz değişse nasıl olur

evet donanımlar ucuz donanım değiştirme yoluna gidilebilir

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri