eskı bahcekapısı

inceoglu

Üye
kolay gelsın eskı bahce kapım var bunu 220 ile uzaktan kumandalı nasıl otomatık yapabılırım kancalı kapım var bır ıkı kısı reduktorlu motor kullan dedı ama devır hızı nasıl duacak ıkı yonlu nasıl hareket edecek yardım ıstıyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhabalar....

Kancalı kapı acıklaması yetersiz.2 Tur kapıdan bahsedilebilinir.Yanakayar / Dairesel açılır seklinde... Kolay ve ucuz olan yana kayar seklindedir.1-2 metrelik disli sutun seklinde kapıya monte edilir.Motor sabit olarak bu disliyle kapıyı hareket ettirir.sistemde emniyet fotoseli ve ikaz flasörü receiver ve uzaktan kumanda yer almaktadır.Motor kompakt reduktörlü ve kumanda kartıda motor içersindedir.Montajı uzmanlık gerektirir.kolay gelsin...

Bu işlem için hazır sistemler var .tahminim senin yapacağın sistemden hem daha ekonomik hem daha iyi olur.içimde sınır anahtarı yakından ve uzaktan kumandası. emniyet sensörleri herşey var

Link verebilir misiniz? Daha ekonomik olsada insanın kendi yaptığı gibi olmaz :) uğraşması zevkli

tesekkur edıyorum ılgılendıgınız ıcın. kayar kapıya yerım musaıt degıl dedıgın gıbı daıresel olanından olacak 2,5 3 mm uzunlugunda tahmınen 150-200 kılo agırlıgında bırkapı ıkı adet kanca ıle hareket saglanıyor kanca hızasının uzerınden bır elektık motoru baglayabılırsem kapıya hareket verebılırım dıye dusunuyorum

eğerki sürgülü kapıya yerim yok,illaki kanatlı yani dairesel hareketli olacak diyorsan;

Uydu çanaklarına bağlanan,çanağa hareket veren,adına actuator denen bir mekanik var.
aşağıdaki linke tıkla malzemeyi gör.Reklam olmasın diye özellikle yurtdışı satış linkini verdim.

HARL-3618 TD-18 18" 36V PowerTech Actuator

sen Türkiyede satan yerden alırsın.Ben en son 60TL gibi almıştım.
Motoru 12-15Volt.Heriki yöne hareket ediyor.Motor vasıtasıyla içindeki vidalı mil uzayıp kısalıyormuş gibi oluyor.Motorlu kısmı duvara sabitleyip,Hareketli kısmı kapıya monte edersen dairesel hareket kazanmış olursun.
bu aletin inç cinsinden çeşitli boyları mevcut.Kendine uygun olan büyüklüktekini alırsın.

Tabiki aldığın ürünün boyutları kapıyı tam açıp tam kapamaya yeterli gelmesi için biraz mekanik modifiye etmen gerekecek. Elinden biraz mekanik işleri geliyor olması lazım.

Piyasada bu işi yapan firmalar var ve gayette verimli bunlardan bir taneside EGE BETA kendinden redüktörlü bir motoru var ve kontrol sistemi tamamen anahtar ve fotesel role ile yapılıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri