esa vt155w yardım!!

djkursun

Üye
esa VT155W paneli programlamak için kablo şeması olan varsa yayınlayabilirmi lütfen çok acil lazım...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ESA panel yukleme programında help menusunde aratırsanız kablo seması mevcuttur.

pc tarafı --------------------------------- op tarafı
9 pin dişi---------------------------------- 25 pın

kablo baglantısı
3----------------------------------------------3e
2----------------------------------------------2ye
5------------------gnd------------------------7ve25e kopru

Soketlere kendi içinde yapılacak kopruler

kopruler op
4-5 kopru
15-18kopru

kopruler PC
6-4 kopru
7-8 kopru

Ekranlı kablo kullanınız.Ekranı her iki taraftan govdeye baglayınız.

Son düzenleme:
hocam tşk ederim kabloyu yaptım fakat ne backup alabildim nede yazdığım projeyi download edebildim :( bu kablo direk pc-panel arası çalışıyor değilmi herhangi bir converter falan gerekli mi ?

hocam panelle online oldunmu olamadıysan panele enerji verdiğinde her hangi çapraz iki köşesine bastır oradan msp asp yazan bir ekran gelecek oradan msp olanı seç ve daha sonra mspden pc olanı seç ekranı transfer konumuna getir.

hocam bu söylediklerim msp portun varsa geçerlidir oda 25 pin girişi olması lazım panelin arkasında 155 bazı modellerinde msp portu yok

hocam tşk ederim kabloyu yaptım fakat ne backup alabildim nede yazdığım projeyi download edebildim :( bu kablo direk pc-panel arası çalışıyor değilmi herhangi bir converter falan gerekli mi ?

Konverter gerekmiyor.PC de com portun olması yeterli.Eger com portun yoksa
donusturucu ile de kullanabiliyorsun.

Once Keyspan arkadasın da dediği gibi OP yi transfere hazır hale getirmen gerekiyor.
Bunun için sırasıyla panelin sol ust-sag ust-sag alt kısımlara basıyorsun acılan pencerede transfer ve MSP porta transferi seciyorsın OP MSP den veri bekler pozisyona geliyor

Daha sonra PC den elindeki op program dosyasını tıklayıp acıyorsun.
Acılan pencerede OP nin resmi olan iconu cift tıklıyorsun editor ve download kısmı acılıyor.
Buradan sol ust kosedeki tools kısmında download projecte tıklıyorsun.
Once compile etmeni isteyecek.
Compile sonrası exit ile cıkıyorsun acılan yeni pencerede port no secımi ve hız secimi var.Hız 19200 ile 115000 arası değişebiliyor.Bunları secip OK dersen eger baglantın dogruysa yukleme baslayacaktır.

Backup almanın ise yontemi daha baskadır.Yine once op haberleşmeye hazır hale getirilir.Tools sekmesinden backup-restore tıklanır.Acılan pencerede backup secilir ve baslatılır backup alınır.

Ancak bu alınan backup uzerinde edit yapılamaz sadece baska bir op ye restore etmek mumkundur.

Eger sorunu daha noktasal yazarsan yardımcı olamaya calışırım.
Kolay gelsin.

2 köşeden bastırıldığını bilmiyordum şu an sorunsuz çalışıyor teşekkür ederim...

ELİMDE IT110T MEVCUT bunu pc ile haberleştirip nasıl proram atabilirim. Naıl bir kablo gereklidir???

benimde elimde esa vt1oo1sfooo panel var . bunun yazılım ve kablosunu nasıl bulurum, yardım.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri