Amfi çıkışında elektrik var!

zTheLove

Üye
Dostlar merhabalar. Elimde bir adet ALPIN USA-934 2000W Amfi var. Cihaz çalışıyor yeşil ışık yanıyor fakat çıkışlarda herhangi bir şekilde müziğe dair esame yok. Hoparlöre bağladığımda tıp diye bir ses geliyor ve göbeği ileri itiyor. Ölçüm yaptım çıkışlardan birinde 20v birinde 3,7v birinde16,3v diğerinde 12,4v elektrik çıkışı var. Ve bilenler vardır bu amfinin üzerinde iki adet analog VU metre mevcut. Peak power watts/Ohm Vu metreye göre çıkışlarda sabit bir watt var.
Toplamda 4 çıkış olmak üzere her bir çıkışta bir adet Toshiba A1941 ve Toshiba C5198 transistör mevcut. Ama hiçbir çıkışta ses yok. Lütfen yardımcı olur musunuz ☺️
Ve bu amfiyi sökmeden önce iki adet pioneer hoparlörümü tizlerine kadar yaktı 🥹 ne yapmam lazım normalde sahne sistemleri ve büyük hoparlörler ile çalışıyorum elimden tamirat işleri geliyor yardımcı olursanız çok makbule geçer
@Mr_YAMYAM

Moderatör tarafında düzenlendi:
@paskomya

Umarım yardımcı olabilirsin abim 😊
ben tamirciyim güzel insan, elektronikten o dediğin şekilde anlamam. önüme gelen her türlü devreyi test ederek arıza bulur yaparım. ampli işini @Mr_YAMYAM usta bilir. ama böyle ucu açık sorular yerine görselle sorunu sorarsan daha fazla yardımcı olabiliriz. sonuçta malzeme senin önünde ve biz senin gözünle görmüyoruz.

ben tamirciyim güzel insan, elektronikten o dediğin şekilde anlamam. önüme gelen her türlü devreyi test ederek arıza bulur yaparım. ampli işini @Mr_YAMYAM usta bilir. ama böyle ucu açık sorular yerine görselle sorunu sorarsan daha fazla yardımcı olabiliriz. sonuçta malzeme senin önünde ve biz senin gözünle görmüyoruz.
Teşekkür ederim abim. Eğer bunlara bakıyorsan amfiyi gönderebilirim veyahut gönderebileceğim bir yer varsa söylersen çok sevinirim 3 gündür uğraşıyoruz fark ettim ki ben burdaki -ustavari-lerden daha fazla bilgiye sahibim aldım amfiyi kolumun altına geldim eve. Çaresiz kaldım

bu işleri bıraktım, ikinci emeklilik yaşıyorum. piyasadan da uzağım, zaten bizim buralarda öyle usta yok. yamyam usta belki bilir. elinden geliyorsa resim yükle de, bakalım

bu işleri bıraktım, ikinci emeklilik yaşıyorum. piyasadan da uzağım, zaten bizim buralarda öyle usta yok. yamyam usta belki bilir. elinden geliyorsa resim yükle de, bakalım
Tamamdır abim işten eve geçtiğim gibi resim ve video ile gelirim buraya

Ses çıkışlarını süren transistörleri kontrol et

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri