Eplan Bağlantı Mavi Olma Sorunu

aysene

Üye
Merhaba, çizimimdeki 3 faz hattı görseldeki gibi mavi oluyor. Sebebi ne olabilir nasıl düzeltebilirim

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-03-07 084805.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-07 084805.png
    11 KB · Görüntüleme: 13
Bu baglantular siyah ekran sarı oluyor, sigortanın özelliklerine girin tam yerini hatırlayamadım, logic bağlantılarla ilgili bir durum, tikleri kaldırınca duzeliyor

Bu baglantular siyah ekran sarı oluyor, sigortanın özelliklerine girin tam yerini hatırlayamadım, logic bağlantılarla ilgili bir durum, tikleri kaldırınca duzeliyor
Çok teşekkür ederim. Potansiyel tipi tanımsız olduğu için öyle oluyormuş. Dediğiniz gibi yaptım, düzeldi.
ilk sigorta da düzeldi ama yanındaki sigortanın ayarlarını da düzeltip bağlantıları güncellesem bile bu şekilde kaldı.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-03-07 102702.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-07 102702.png
    12.8 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
birisi bu konuda acil yardımcı olabilir mi lütfen

sorununuz bir önceki sayfadan kaynaklanıyor büyük ihtimalle. Sembollerin fonksiyon tanımına göre bağlantı özellikleri değişiyor. Mesela fonksiyon sembol fonksiyon tanımında sigortalı devre kesici yazan bir sembolden emniyet sigortasına bağlantı yaparsanız bunu yanlış olarak algılayıp uyarmak için renk değiştiriyor diye biliyorum. Resimler yardımcı olur umarım

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    21.4 KB · Görüntüleme: 5
  • Ekran Alıntısı-1.PNG
    Ekran Alıntısı-1.PNG
    15.2 KB · Görüntüleme: 6
sorununuz bir önceki sayfadan kaynaklanıyor büyük ihtimalle. Sembollerin fonksiyon tanımına göre bağlantı özellikleri değişiyor. Mesela fonksiyon sembol fonksiyon tanımında sigortalı devre kesici yazan bir sembolden emniyet sigortasına bağlantı yaparsanız bunu yanlış olarak algılayıp uyarmak için renk değiştiriyor diye biliyorum. Resimler yardımcı olur umarım
Bu ekteki gibi sadece sigortalı devre kesici bağlantısı yaptığımda da hat mavi görünüyor öncesinde de herhangi bir sigorta bağlantısı yok. Sorunu çözemiyorum bir türlü.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-03-07 143341.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-07 143341.png
    14.5 KB · Görüntüleme: 2
çok çok teşekkür ederim mehmet bey

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55