entes reaktif güç kontrol

değerli meslektaşım
tecrübemden yola çıkarak kademelerin nasıl uygun olduğunu size aktarmayı düşündüm
1.kademe 1.5 kvarh trifaze 2.3.4. kademe 2kvarhmonofaze 5.6.kademe5kvarh trifaze
7.8.kademe7,5kvarh9.10.kademe 10kvarh 11.12.kademe 12,5kvarh olarak ayarla
bağlantıları kontrol et oto.set up yap göreceksin canavar gibi çalışacak.
saygılarımla Varol KANBUR

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
krcbyli arkadaşım
röle ilk çalışma ekranında-0,94 değeri gösteriyo şeklinde yazmışsın.Sanırım bu rölenin set up yani sistemi otomatik tanıma işlemi düzgün olarak yapılmamış.Bu işlemi ekrandaki - işaretini giderene kadar (devrede hiç kondansatör yok iken) yapmanı tavsiye ederim.Sıkıntı birinci kademedeki kondansatörün çok küçük değerde ve veya bozuk olmasından da kaynaklanabilir.Otomatik tanıtma işlemi bağlantı hatalarını düzelterek ekrandaki - işaretini kaldırması lazım.

değerli meslektaşlarım
entes rg3 12/c serisi röle mükemmel bir röle olmakla beraber beni müşterilerim karaşısında
profösör ilan etmiştir.değerli arkadaşlarım 1.kademe kesinlikle 1,5 kvarh trifaze 2.3.4. kademe
2kvarh monofaze 5.6. kademe 5kvarh7.8.kademe 7,5kvarh 9.10.kademe10kvarh 11.12.kademe
12,5kvarh olarak girin akımtrafosu oranını girin öz<ellikle deşerj süresini 14 sn. olarak ayarlayıp auto
set up yapın röle kademeleri teker teker çekip bırakarak değerleri hafızaya kaydedecektir bu işlem
bittikten sonra röle kendiliğnden otomatiğe geçecektir
saygılarımla Varol KANBUR.

arkadaşım bu rölede bir kural var 1. kademe 3fazlı kondansatör olacak buna dikkat ettinizmi ve akım trafo oranını konrol edin vede sisteminizdeki güce göre monofaze kondansatör baglayın.

entes rg3-12c kesin çözüm getiren bir röle, birçok işletmede kullandık, hepsinde olumlu netice aldık, kullanması çok kolay, bağlantılardan eminsek akım trafo çevirme oranını giriyoruz ve auto setup yaptırıyoruz (kademelerdeki kondansatörlerin trifaze-monofaze ve ne kadar güçte olduğunu tanıması için), eğer kademe güçlerini makul değerlerde seçtiysek röle herhangi bir sıralamaya gerek duymadan karışık olarak kademeleri devreye alarak arzu edilen cos fi ye ulaşıyor. entes le ilgili sorununuz varsa dilimizin döndüğü kadarıyla yardımcı olurum

arkadaşlar geçen benim kompanzasyon sorunum vardı ve bununla ilgili bir konu açtım sağolsun bazı arkadaşlar yardımcı oldu ve çözdük sistemde entes röle vardı ve bir türlü sistemi sağlıklı çalıştırmadı entesten telefonla yardım istedim o yöndende yardım etmediler neyse entes kullanan arkadaşlara kolay gelsin

entes in satış sonrası desteği tamdır, sen hangi şehirdesin, bizi hiç geri çevirmediler şimdiye kadar...

İyi çalışmalar.
Ben de bir aralar entes in o rölesini kullanıyordum.Başım sıkıştığında rölenin üzerinde yazan teknik destek hattını arıyordum.Eğer sorununuza webden çözüm bulamazsanız bence o numarayı çekinmeden arayın.Entes in satış sonrası desteği çok iyi.mümkünse rölenizin başından telsiz telefonla arayın.Yoksa parametrelerinizi bir kağıda yazıp öyle arayın.En ince ayrıntısına kadar anlatıyorlar.

Evcioglu ' Alıntı:
entes in satış sonrası desteği tamdır, sen hangi şehirdesin, bizi hiç geri çevirmediler şimdiye kadar...

ben istanbuldayım ben aradığımda bir amcanın biri cıktı ben ona soru soruyorum oda bana sorduğum sorunun aynısını soruyor bilsem zaten sormambanamı denk geldi o amca anlamadım neyse çözüm oldu kurtulduk

arkadaslar,

100 kVAR'lik bir kompanzasyonum var. Kondansatorler genelde 10 ve 5 kVAR oldugundan sanirim cezaya giriyorlarmis. yeniden kompanzasyon yapacagim fakat roleyi nasil sececegim ve kondensatorleri nasil secmeliyim. Aydınlatma, klima, bilgisayarlar, kazan dairesi v.s. mevcut tesiste. tesekkurler

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri