entes reaktif güç kontrol

Arkadaşlar ENTES gerçekten güzel bir röle yapmış, 100'e yakın uygulamam var hepsinde başarılı oldum,1 saniyenin altındahissetmiyor fakat çok hızlı yanıt veriyor ;anlayamadığım bir konu oldu,3 defa karşıma cıktı 3 pencerede de cos fi'ler 1000'de ayar yaptığı halde indüktif %22-23 kapasitif %16-18 olarak klas 05 serisi sayaçta çıktı.Sadece sayaçları klas 1 sınıfı sayaçla değiştirince oranlar indüktif % 2-5'lere kapasitif %1'lere düştü, öyleyse bu sayaçları neden uyguluyorlar anlayamadım? oranlar neden sayaçlar arasında bukadar farklı çıktı? Konunun uzmanı olan arkadaşların bizleri aydınlatmasını bekliyorum;aynı zamanda da uygulayıcı arkadaşlarada sayaç uyumsuzluğunu bilmelerini isterim.Herkese kolay gelsin derken ENTES RG12-C ile ilgili röle ayarlarında da tecrübelerimi aktarabilirim

L1 değeri var
L2 değeri cıkmıyor
L3 değeri ekside
cezalı duruma düşüyorum.roleyi nasıl ayarlıcam panoyu kuran elektrikçim kontrole gelmiyor.adam baska memlekete göçmüş

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
tarolu işletme ise; trafo gücünün %3 ila %4 arasındaki değer kadar sabit kondansatör bağla sorun çözülecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
röle olarak artık TENSE diyorum çok güzel özellikleri var ve kullanımı çok çok kolay ve tepki hızı en yüksek olan röle şu an.kontaktör kullanım adedini vermeside artı bir özellik ve en önemli özelliği sistem analizini yapması yani sistemin ihtiyaç duyduğu eksik kalan kondansatör veya reaktör ihtiyacını tespit etmesi ve arkadaşlar çok ilgililer.teşekkürler tense

enten rölede kademe değerlerini kendi ayarlıyo ilk önce sıradanhafızasına kaydedip sonra gerekli kademeyi alır fakan indüktif için monofaze devrreye dahil etmen gerek kademe sırasını yazmadığın için yardımcıolamıyacağım ama trifaze kond. monofazeye çevir

Arkadaşlar ENTES gerçekten güzel bir röle yapmış, 100'e yakın uygulamam var hepsinde başarılı oldum,1 saniyenin altındahissetmiyor fakat çok hızlı yanıt veriyor ;anlayamadığım bir konu oldu,3 defa karşıma cıktı 3 pencerede de cos fi'ler 1000'de ayar yaptığı halde indüktif %22-23 kapasitif %16-18 olarak klas 05 serisi sayaçta çıktı.Sadece sayaçları klas 1 sınıfı sayaçla değiştirince oranlar indüktif % 2-5'lere kapasitif %1'lere düştü, öyleyse bu sayaçları neden uyguluyorlar anlayamadım? oranlar neden sayaçlar arasında bukadar farklı çıktı? Konunun uzmanı olan arkadaşların bizleri aydınlatmasını bekliyorum;aynı zamanda da uygulayıcı arkadaşlarada sayaç uyumsuzluğunu bilmelerini isterim.Herkese kolay gelsin derken ENTES RG12-C ile ilgili röle ayarlarında da tecrübelerimi aktarabilirim

kardeşim bu olay aynı bende de var clas 1 ve klas 5 dedigin nedir anlamadım yardımcı olurmusun

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri