Entes röle

ömer_mert

Üye
Merhaba Entes rölede kondansatör devreye alma ve bırakma süreleri ne olmalıdır
kolay gelsin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
devreye alma ve çıkarma süreleri tamamiyle sizin yükünüzle alakalı ben genel de 5 saniye yapıyorum süreleri

devreye alma ve çıkarma süreleri tamamiyle sizin yükünüzle alakalı ben genel de 5 saniye yapıyorum süreleri
konkaösr tesisinde ilk devreye girerken cosQ değerlerini 300 ve daha aşağıya düşürüyor ama daha sonra toparlayıp 1000 seviyelerine geliyor OG okuma yapıyoruz ve sistem %26 oranında endüktif cezaya giriyor buda faturayı biraz şişiriyor sizce ne yapılmalı

konkaösr tesisinde ilk devreye girerken cosQ değerlerini 300 ve daha aşağıya düşürüyor ama daha sonra toparlayıp 1000 seviyelerine geliyor OG okuma yapıyoruz ve sistem %26 oranında endüktif cezaya giriyor buda faturayı biraz şişiriyor sizce ne yapılmalı
kompansazyonu og tarafından mı yapıyorsunuz özel trafonuz varmı trafonuz kaç kva

yapman gerekenler
1.tüm kademeleri kontrol et kapasite değerleri normal mi
2. toplam kaç kademe var grupların kaç kvar yeniden dizilim yapman gerekebilir yüke göre
3.sabit grup yapabilirsin bu sabit grubu röleden önce kur
4. osos şifren var ise günlük yük analizi yap gündüz ve gece ihtiyaçlar farklı olabilir
5. yük analizi yaptıktan sonra kademeleri buna göre dizmen gerekiyor
6. kademe sayısını artırıp daha küçük gruplar ekle

Butun bunlara ek, konkasör motoruna paralel, lokal kompanzasyon yapın. Motor gücünü bılmıyorum ama, normal baglanması gerekenden az asagı baglayın, Bu bagladıgın kondansatör, rölenin gecikme/bekleme suresindekı reaktıfı azaltacaktır. Ben, buna benzer bir sistemde,ek kondansatörler baglayarak çözmüşdüm..

Son düzenleme:
Butun bunlara ek, konkasör motoruna paralel, lokal kompanzasyon yapın. Motor gücünü bılmıyorum ama, normal bvaglanması gereknden az asagı baglayın, Bu bagladıgın kondansatör, rölenin geckme/bekleme suresindekı reaktıfı azaltacaktır. Ben, buna benzer bir sistemde, kolak ek kondansatörler baglayarak çözmüşdüm..
90 kva motora yıldız çıkışına kontaktöre bağlasam kondansatörü

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri