Entes MPR-63 Sayaç Farkları Yardım

Selo_1

Üye
Merhaba çalıştığım fabrikamda 4 adet trafo mevcut. Bu 4 adet trafo ana sayaca bağlı. Bu 4 adet trafo çıkşlarında entes mpr-63 sayaçlar var. ayrıca bı 4 trafo sayacının herbirinin altında yine entes mpr-63 sayaçlar mevcut 10 - 15 arasında.

Sizden yardım istiyorum.

1) 4 trafo sayacı ile ana sayaç arasında 1 aylık trafo kaybı ne olmalı

trafo güçleri şöyle

1600 kva
2000 kva
2000 kva
2500 kva

örneğin ana sayaç tüketim : 2000000 kwh 4 trafo sayacı toplam 1940000 her ay 60000 kwh gibi bir değer çıkıyor. Bu doğrmu??? Trafo kaybı ne kadar olmalı??

2 - 4 trafo sayacına bağlı alt sayaçları ne yaptıysak ayarlayamadık. alt sayaçların toplamı ya eksik yada fazla çıkıyor. Bunun nedeni nedir??

örneğin trafo4 aylık tüketim : 550000 alt sayaçların toplamı 595000

hammadde yapan bir fabrikayız. İşletmelerde rezistanslar da mevcut.. her ay değerleri mailyet için benden sisteme girmemi istiyorlar .Çok zorlanıyorum yardımlarınız için şimdiden SOSUZ teşekkürler.. Saygılarımla.....

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Trafo kaybınız hesabınıza göre %3 gibi görünüyor bu da normal sayılır.
Alt sayaçların akım trafolarının doğruluğundan eminsesiz eğer, akım trafosu oranlarını kontrol edin. Rölelerden bir veya birkaçı yanlış hesap tutuyor olabilir!

teşekkür ederim. Fakat akım trafoları kontrol edildi. Herhangi bir sıkıntı yok...

sayaclar ayrı mesafelerdemi takılı ana sayaç ve trafo sayacı diye bas olunan sayaclar nerelrde ?

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri