Enerji Fonu + TRT Payı

Selamlar,
Abone grubumuz : Çift terimli puant tarifeli. Enerji fonu ve trt payı hesaplanırken aktif tüketim bedeli üzerinden mi hesaplanır %1 ve %2'si olarak yoksa buna güç bedeli de eklenerek mi hesaplanmalı. Fabrikamıza gelen görevlilerin bize verdiği ölçüm cihazından çıkan faturada güç bedeli eklenmeden hesaplanmış daha sonra gelen ayrıntılı faturada güç bedeli eklenerek hesaplanmış buda farklılık yaratıyor iki fatura arasında.
Bir kaynak bulamadım faturada bu değerlerin nasıl hesaplanması gerektiği ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Eğer bulursanız bana da bilgi verirseniz veya burada paylaşırsanız sevinirim. Bende aynı sorunu yaşıyorum.

aktif tüketim+kayıp bedeli üzerinden trt payı %2 oluyor. Ne alakaysa trt..

Almanya'da oturan akrabamızla bir sohbette oradaki yerel televizyon kanalları için devletin böyle bir vergi aldığını söylemişti.

Forum istatistikleri

Konular
128,276
Kullanıcılar
450,099
Son üye
OMER_FARUK_ILHAN

Yeni konular

Geri