En İyi Sensör Markası?

evet çok doğru işleve göre seçim daha uygun.Lazerle mesafe ölçeceksem eğer SICK ten şaşmam.KİLOMETREYİ bile ölçüyor.

Endüktifte ve Lineer cetvelde dünya lideri Balluff,.Fotosele gelince leuze,sick derim

eğer kullanacağın ortam nemli hatta ıslak bir yerse kesinlikle keyence markasını öneririm ıslak bir yerde fotosel kullandık birkaç kez değiştirdik ama keyennce si taktıktan sonra sorun kalmadı

ıslak yer için
ıp standartına bakmak lazım, ıslak yer için genelde marka değil IP koruma sınıfı na göre seçim yapılır.

arkadasım ip koruma standartları die bişi var.toza neme falan işte..bunun en iyi ip67-ip69 die geciyo bu sınıfta bi ürünün varsa toz nem cekinme..tabii suyun icine atıpta test etmek senin tercihin:)))

kellepaca ' Alıntı:
ip koruma dediğin nedir.? acıklarmısın?

IP 65 ilk rakam yani 6 toza karşı koruma sınıfı 1-6 arası değişir.
ikinci rakam 5 yani suya, sıvıya karşı korumayı belirtir.1-9 arası değişir

ikinci rakam yani 5 suya karşı koruma.9 en yükksek sınıf tam daldırma ile su altında çalışabilir(soketikabloda uyumlu olmalı)IP 69 IP69k diye bi sınıfta var buda 80 derece su ile, 100 barlık basınç etkisiyle sensörü yıkayabilirsin.
IP68 toz koruması aynı, kısa süreli su altına daldırma ile çalışır uzun süre çalışmaz.
IP67 su altında çalışmaz sıçrayan sıuya karşı korumalıdır.anlık olarak kısa süreli daldır-çıkar çalışır.
IP66 sıçrayan suya karşı koruma suya daldıramazsın.

genelde sensörde seçimler 65-69 arası yapılır.

Benim Tercihlerim
1-IFM
2-BALLUFF
3-SICK
4-OMRON
5-LEUZE

Fabrika genelinde IFM kullanıyorum ama makine orjinalinde başka marka var ise makine orjinalini bozmamak nedeniye kullanıyorum.( bağlantı farklılıkları,çalışma prensipleri,vb...)

dünyanın bir numaralı sensör üretici sick tir.Alman firmasıdır. 2. sırada ise visolux ü verebilirim. Özellikle lazer ve kızıl ötesi haberleşmede gayet iyiler. Bizde robot uygulamalarında bu markaları tercih ediyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri