EML Elektrik-Elektronik Bölümü Hakkında Bilgi Lazım

Özgüven geldi yemin ediyorum :))))

1986 yılında EML sınavına girdiğimde hedefimde elektrik bölümünü kazanmassam asla diğer bölümlere (Kötü olduğu veya popüler olmadığı için değil !) asla gitmeyecektim. Çünkü o yaşlarda iken aynı yaşta (akran) olan arkadaş sayım 2 elin parmağı kadardı. Diğer arkadaşlarım (abilerim amcalarım ablalarım ) en küçüğü benden 20 yaş büyüktü bu da ileri düzeyde bir mantık ve algoritma yeteneğimin farkına vardım. O yaşlarda sözlük telefon rehberi ezberlerdim.(Şimdi bana saçma geliyor :) ) . İlk önce ne yapacağına karar verme ilk önce neler yapacağına veya yapabileceğine akıl yor. Ardından tercihler önüne gelecektir ve senin yapına en uygun olanı seçeceğine eminim..
Sakın ÖSS de puanına göre bir bölüme gitme !(Şayet yapına ve hedefine uygun değilse).
Bu böyle olunca başbakanımız imam hatip mezunu oluyor. (Bunda kötülük yok ama hiç bir insan evladı yönettiği insana "Ananı da al git" demez. Bunun bir imam hatip mezununun söylemesi başka bir muamma.. Bu demek değildir ki imam hatipler kötüdür)
Bunları neden yazdım ? Biliyormusunuz ?
*** Kötü meslek yoktur ! Mesleği kötü icra edenler vardır. (Zaruriyetlerin meslekleri oluşturduğunu unutmayınız.)

Saygılar.
Başbakanımız hakkında madem bir şeyler yazılmış bende bir iki kelam etmek isterim öncelikle başbaknımız hem imam hatip lisesi mezunu hem de eyüp lisesi mezunu mesleğini en iyi şekilde icraat eden hem dini konulara hem de yönetim,iktisat konularına son derece hakim birsidir.Bunun da elbette eğitimini almış bir kişidir Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okumuştur her iki konuya da son derece hakimiyetinin olduğunun resmi kanıtı burada mevcuttur: http://www.akparti.org.tr/site/yonetim/genel-baskan bu konuyla da yeterince ilgili biryimdir aklınıza takılan bir soru olursa özelden sorabilrsiniz

Çok teşekkür ediyorum Abiler yazdıklarınız için başka bir konuda görüşmek dileğiyle Allaha Emanet Olun .

bende anadolu lisesine gidebileceğim halde "işe yaramaz topluluğu" olarak görülen kastamonu eml'yi tercih ettim. akıl vermek haddime değil tabiki ama öğrendiğim şudur ki meslek lisesi her zaman daha avantajlıdır. Örn: Gazi üniversitesi elektrik mühendisliği puan 465'ti en son ama meslek lisesi çıkışlı olduğumuz için teknoloji fakültelerine 330 puanla gidebiliyoruz böyle bi avantajımız var :D Ayrıca iş ilanlarında genelde meslek lisesi çıkışlı eleman arıyorlar çünkü biz 3 sene daha fazla elektrik eğitimi görüyoruz :D

özet: inancını kaybetme kardeşim :D

okula başladık mübarek 3gün boyunca 12'er ders var eve geldigimde 6 oluyo saat ben hangi ara kızla buluşucam hangi ara ders çalışıcam ama yaaa :/

okula başladık mübarek 3gün boyunca 12'er ders var eve geldigimde 6 oluyo saat ben hangi ara kızla buluşucam hangi ara ders çalışıcam ama yaaa :/

aynısı banada olmuştu eml elektrik'e kayıt oldum okulun ilk günleri zil çalıyo herkesle beraber çıkıp eve gidiyorum 3.gün arkadaş uyardı sen nereye gidiyosun ee paydos eve gidiyorum dedim meğersem okul 10 saatmiş ben öğle arası çıkıyormuşum hele ilk sınıfta atelye dersleri o kadar sıkıcıydıki 10 saat boyunca bir öğle arası molası birde 10dklık tenefüs ilk zamanlar sıkıcı geldi ama sonradan adapte oldum.

:D aynen bu hafta geçmedi hiç allahtan Cuma günleri tatil bize

bence de güzel bölümün var.bu mesleği seviyorsan kimseye aldırma.meslek liseli olduğun için daha fazla çalışman lazım ancak üni yi kazandıktan sonra özellikle meslek derslerinde diğerlerinden daha avantajlı oluyosun.bide kendini geliştirmen çok önemli

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri