Elektronik Hakkında Aklımda Takılanlar..

Merhaba,Boş Zamanlarımı Yazılımla Ugraşarak Geçiriyorum..Nedense Elektronik Kısmında Cok Az Şey Bildigimi Farkettim.Biraz Elektronik Bilgimi Geliştirmek İstiyorum.En Azından Televizyonum.Tabletim Yada Playstation Falan Bozulursa Ben Yapmak İsterim..Tabi İlerde Dükkan Aşıp İş Haline Falan Getirebilirimde.Parasal Sorunum Olmadıkca Yazılım Önceligim...

Şuan Hobi Oldugundan Pratik Hayattaki Şeylerine Öncelik Verdim

Elektronik Hakkında Bilgim Ve Tecrübem Oldugunu Farz Edelim..Elime Aldıgım Her Cihazı Yapabilcekmiyim.Yoksa Sadece Tecrübe Edip,Bilgi Sahibi Oldugum Cihazlardamı Tamir Yapabilirim..

Bir Diger Sorum Cok Saçma Gelicek.Tabiki Yapabilir.Cebinden Bile Cıkarabilir Belki Ama Genede Sorma Geregi Duydum
Elektronik Hakkımda Bilgili Ve Tecrübeli Birisi Daire Tesisatı Yapmak,Saat Baglamak Gibi Elektrikçilerin Yaptıklarını Yapabilirmi?

Hangi Alanda Elektronikle Ugraşırsam Bu Tarz Cihazlarda Elime Alıp Biraz İnceledikten Sonra Tamir Yapabilirim..

Elektronik aslında biraz tecrübe gerektirir üzerinde çok yoğunlaşmak gerekir öğrenecekseniz tam öğreneceksiniz :) ilk önce temel elektronikten başlamanızı öneririm herkesin tavsiyesi bu olacaktır zaten. Temel elektroniğinizi geliştirdikten sonra elektronikte arıza bulmayı öğrenin bu çok önemli bunun ile alakalı çok kitap var siz playstation, laptop tamiri etmek istiyorum demişsin fakat artık bunları mesleği elektronik olanlar bile tamir edilemiyor çünkü hepsi SMD teknolojisi ile üretiliyor herhangi bir arıza olduğu zaman hemen değiştiriliyor. Tamir edemezsiniz demiyorum fakat sınırlı dediğim gibi temel elektronik ve arıza önemlidir. Yazılım anlıyorsunuz PİC programlamayı kesinlikle öğrenmenizi tavsiye ederim :)

Teşekkür Ederim Yorumun İçin,Acıkcası Artık Dedigin Gibi Ürünler Kullan-At Tarzına Dönüyor Nerdeyse.Ekran Degişimi Dışında Telefonların Tamiri Yok,Keza Laptoplarında Fan,Ses Cıkışları Gibi Şeyler Dışında Tamiri Cok Kısıtlı..Playstation Falan Hiç İncelemedim Onunda Zor Oldugunu Düşünüyorum..Aslında Bu İşleri Biraz Merak,Birazda Hobi Olarak Seviyorum..Pic Programlama Belki İlerde Yapabilirim.Belki Biraz Elektronik Konusunda İlerlersem PIC Programlama Yapabilirim.Şimdi Yabancıyım Konulara.Işık Yakmak İçin Kod Yazsam Onu Lehimlicek Bilgim Yok:D

dostum bence size öyle geliyor.arkadaşın dediği gibi ilk önce temel elktronik konularını öğren devre kanunlarını öğren analog devre elemanlarını öğren arıza tekniklerini öğren.elbetteki o saydığın şeyleri ilk etapta tamir edemezsin bu bi gerçek ama şevkin kırılmasın.elinde iyi ölçü aletlerinin olması yada iyi malzemelerin olması öyle herşeyi tamir etmeye yeterli olmuyor malesef.çünkü ben şahsen çalışma mantığını bilmediğim bişeyin tamirinide yapamıyorum...belki bazı şeyleri yapabiliyorum bazen ama bu biyere kadar yani..durmadan yeni şeyler öğrenmek ve yeni şeyler tecrübe etmek kendini sürekli geliştirmek gerekiyor.bunu severek yaptığın sürece inanki çok yol katedersin:)gel gelelim o saydıklarının tamirine deli para dönüyo arkadaşım otür şeylerin tamirinde.mesela anakart tamiri yapanlar...iyi paralar kazanıyorlar o işlerden.youtube a gir orda anakart tamiride var diğer saydıkların tamiride var ve bunları türkiye yapan adamların sayısı belki iki elin parmak sayısını bile geçmez.ayrıca sadece onları düşünme değişik elektronik kartların tamirini yaparakta çok iyi paralar kazanabilirsin.ama bunların hepsi emek ederek tecrübe edinerek olacak seyler.neler yapabileceğin sana bağlı dostum.elektrik işlerinide öğrenebilirsin rahatlıkla.bi yaz bi elektrikcide çalış işin mantığını öğren sonra daha iyi işler yapabilirsin.:)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri