Emi rfi parazitli sinyal input lag

Hafızam beni yanıltmıyorsa online ups kullanıp sadece aküden beslenip yine sorun devam ediyor diye yazıldığını hatırlıyorum bu tür konuların birinde. Bu durumda Şebeke iptal edildiğine göre pc de başka yerde düzgün çalıştığına göre...sonra alay ediyorum diye düşünülüyor...
Ben o tür bir yanıta rastlamadım. Ancak sadece aküden beslendiği zaman da aynı sorun oluyorsa bu durumun açıklaması daha farklıdır.
Komşu TV etkilemiştir :)

Konu başlığını açan; her soruya farklı yanıt veriyor.
Konuya verilen yanıtlar la konu anlaşılmaz yerlere gidiyor.
Teknoloji açıklayacağım diye sayfa dolusu yanıt yazmak nedir?
Okudum; hiçbir şey anlamadım alakasız alakasız mevzular.
Yanıt yazanlar da yardımcı olmak amacıyla her soruya farklı yanıt veriyor.
Sorulan sorudan, verilen yanıtlar dan bir sonuç çıkmaz .
Nokta
Bir apartmanda bir komşunun tüm cihazlarının nötr hattı vardır. Bu nötr hattı genellikle aynı katta bulunan bir dağıtım buatına bağlanmaktadır.
Bu olaya LINE to LINE denilmektedir.
Nötr hattı da bir line olduğu için günümüzde bu hatta oluşan gürültüler hem nötr-nötr hem de Nötr-toprak arasını ele almaktadır.
S SERIES.png

Konunun dağılmasının benim için önemi yoktur. Zaten konu sahibinin anlattıklarımızı anlaması da beklenemez. Arkadaşın beklentisi böyle bir sorunun çözümü için basit öneri istemekten başka bir şey değildir.
Benim önerim ise biraz daha ciddi ama bir o kadar da pahalı sayılabilecek bir öneridir.
Bahsi geçen filtrelerin ortalama fiyatları 10$ ila 100$ arasıdır. Marka veya tipine göre değişir. Ancak uygun güçte ve kalitede bir izolasyon trafosu sanırım çok da ucuz olmayacaktır.
https://www.otomasyonmalzemesi.com/urun/220-220-volt-1000-va-izolasyon-trafosu
Bu trafo sadece fiyat kıstası için örnek olarak sunulmuş olup, bu amaca uygun değildir. En azından çift ankuşlu olan tiplerden olmalıdır.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yorma kendini üstad;
Bu konudan bir sonuç çıkmaz
Arızalı bilgisayarsa servise gidecek elektrikse elektrikçi çağrılıp soruna çözüm bulunacak.
Yanıt olarak ne yazsan farklı bir soru yine geliyor.
Soranda yazan da konunun nereye gittiğini bilmiyor.

Mesela şu sitede forumda sorulan "input lag" ifadesi sorunu çözümü için detaylı bir yönerge yazılmış.

Bu konunun ne olduğu nedenleri ve nasıl duzeltilebilecegine değinilmiş.

Ama bu açıklamalarda buna sebebin sebeke kaynaklı olduğu yazılmamış. Çoğunlukla donanım ve yapilandirma konu edilmiş. Bir çok yerde de bu şekilde ifade ediliyor.

Sebekeden gelecek harmonik yada parazitler bilgisayar sistemlerine zarar verebilir. Bu zarar donanımsal yada yazılımsal olabilir. Ama böyle bir fare hareketlerinin ekrana geç yansımasına neden olduğunu hiç duymadım. Bu daha çok verinin reel zamanda islenmemesi yada o anda zaten genelde bu durumu oyun oynayanların başına geliyor belkide anlık cpu kullanımı %100 olup işlemin gecikmesine neden oluyordur. Yapılandırma sürücü hataları da buna neden olabilir.

Screenshot_20240119-235117_Chrome.jpg

Mesela şu sitede forumda sorulan "input lag" ifadesi sorunu çözümü için detaylı bir yönerge yazılmış.

Bu konunun ne olduğu nedenleri ve nasıl duzeltilebilecegine değinilmiş.

Ama bu açıklamalarda buna sebebin sebeke kaynaklı olduğu yazılmamış. Çoğunlukla donanım ve yapilandirma konu edilmiş. Bir çok yerde de bu şekilde ifade ediliyor.

Sebekeden gelecek harmonik yada parazitler bilgisayar sistemlerine zarar verebilir. Bu zarar donanımsal yada yazılımsal olabilir. Ama böyle bir fare hareketlerinin ekrana geç yansımasına neden olduğunu hiç duymadım. Bu daha çok verinin reel zamanda islenmemesi yada o anda zaten genelde bu durumu oyun oynayanların başına geliyor belkide anlık cpu kullanımı %100 olup işlemin gecikmesine neden oluyordur. Yapılandırma sürücü hataları da buna neden olabilir.

Ustam cpu ve gpu normal değerlerde herzaman yük altına girmiyor hiçbir koşulda.

Ben sadece yuk altında kaldığını yazmadım. O kadar yazıdan bunu cımbızla çekip cevaplamaniz ilginç. Birde bir oyun oynarken sürekli cpu yu kontrol edebiliyormusunuz? Bahsettiğim yüklenmeler saniye altı sürelerde olabiliyor.

Usta sorunu yaşamadığını için bilmiyorsun cımbızla çekip almaktan bahsediyorsun konunun başında da belirttim sizin aklınıza gelen dn ufak şeyi ben yıllar once denedim diye. Evet tabiki her an her saniyeyi izleyebiliyorsun an be an. SORUN TAMAMEN ELEKTRİK KAYNAKLI BİLGİSAYAR EKİPMAN DONANIM YAZILIM VSVS HERŞEYİ AKLINDAN ÇIKAR/ÇIKARIN. KONU KAPANMIŞTIR.

@serkan_48 kardeşim dikkat edersen bu konuları açanların ortak bir özelliği var. Nedir? Hepsi bilgisayar oyununu seven arkadaşlar. Bizim gibi bilgisayar oyunu ile işi olmayanların bu sorunu yaşayan arkadaşlara çözüm bulması çok zor. Çünkü ne yaşadıklarını anlayamıyoruz. Mili saniye gecikirsen mermiyi yersin. Sorun arkadaşında belirttiği gibi dağıtım şirketinde. Yorma kendini boşuna.​

Cevaplarınız ve değerli vaktinizi ayırdığınız için tekrar teşekkür ediyorum. Velakin verilen cevaplar insanı küçük düşürüyor veya ben öyle anlıyorum. Sayısızkez bilgisayar değiştim her değişimde eskisinden toz bile bırakmadım. Yazılımlar denedim. Sayısız windowslar kurdum ama nafile olmuyor. Yani değerli abilerim kardeşlerim lütfen bu sorunun bilgisayar ile alakası yok bunu anlayın. Amacım kimseye.saygisizlik yapmak değil. Ama verilen cevaplar beni çok rahatsiz ediyor bazen. Sorunun çözümünün suanki konumumdan daha uzak bi yere taşınmak bundan eminim. Yada elektrik sirketinden oluşan bi durum eminim. Gerisi fasa fiso. Yazılan cevaplar için herkese tekrardan teşekkür ediyorum. Konuyu kapatmaya çalıştım fakat öyle bir seçenek bulamadim. Daha fazla yazmak istemiyorum konuya. Hayırlı günler kalın sağlıcakla

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri