EMC2 Programı

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Cnc router'ı kontrol ettiğimiz bilgisayarı virüsten korumak çok zor. Ne kadar tedbir alırsak alalım çizim yaptığımız-gcode aldığımız bilgisayardan, flash belleklerden virüsler diğer bilgisayara geçiyor ve sonucu malum makine kendi kendine bir şeyler yapamaya başlıyor :):)

Bu nedenle cnc router'ın bilgisayarına virüslerden korumak için linux kurup EMC2 programını kullanmayı düşünüyorum. Ama EMC2 programı ile ilgili hiç bir bilgim yok.

EMC2 programını kullanan tecrübe eden var mı ?
Tecrübelerinizi paylaşmak ister misiniz?

Cnc router'ı kontrol ettiğimiz bilgisayarı virüsten korumak çok zor. Ne kadar tedbir alırsak alalım çizim yaptığımız-gcode aldığımız bilgisayardan, flash belleklerden virüsler diğer bilgisayara geçiyor ve sonucu malum makine kendi kendine bir şeyler yapamaya başlıyor :):)

Bu nedenle cnc router'ın bilgisayarına virüslerden korumak için linux kurup EMC2 programını kullanmayı düşünüyorum. Ama EMC2 programı ile ilgili hiç bir bilgim yok.

İşletmende server varmı ??

Hayır yok. 1 tane ana bilgisayar dediğimiz çizimleri tasarımları yaptığımız bilgisayar birde makinenin kendi bilgisayarı var.

Hayır yok. 1 tane ana bilgisayar dediğimiz çizimleri tasarımları yaptığımız bilgisayar birde makinenin kendi bilgisayarı var.

İyi bir antivirus kurarsanız hiç sıkıntı olmaz. Antiviruslerinde sadece antivirus olanını değil komple korumalarını alırsınız.

-Kaspersky İnternet Security 2013
Kaspersky Internet Security 2013

-Nod32 Smart Security 5
Bireysel Kullanıcılar için Internet Koruması ve Malware Çözümleri :: ESET

Virüsler Antivirüslerin zayıflığından bulaşmaz genelde. Antivirüs'ün virüs bulunduğunda nasıl davranacığını sorduğu pencerede verilen cevaplardan kaynaklanır.

Virüs buldum napıyım?
-Sil
-Silmeden devam et.
-Yoksay.
-Karantinaya al
-vs.

Kolay gelsin...

Faruk, mach3 virüs korumaları sevmez. G-code aldığın bilgisayara virüs programı kur makinanın bilgisayarına değil :)
Ayrıca XP optimizasyonunu da uygula.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,228
Kullanıcılar
450,019
Son üye
ivanko_100

Yeni konular

Geri