Formattan sonra Mach3 Ayarları hk.

Malesef Yusuf kardeş aynı devam steps per ayarını 650 lere düşürünce normal çalışıyor 3000 e getirince safe z yüksekliğini 4 cm yapıyor.

Malesef Yusuf kardeş aynı devam steps per ayarını 650 lere düşürünce normal çalışıyor 3000 e getirince safe z yüksekliğini 4 cm yapıyor.

O başka bir durumdur.
Farklı versiyon mach3 ve başka bir camdan alınan gcode ile deneme yapalım. Uğraşı.com test dosyası uygulanabilir. Ofset değerlerine ve bıçak ataması yapıldı mı ona bakmak lazım.

Bir de tekrar yazmış olunacak ama birşeyin gücü yetmiyor olmasın, kart veya besleme sorunu gibi de duruyor.

Not bilgisayarda antivirüs, team, uzak yardım gibi programların olmadığını varsayarak , ekran kartı sürücülerin doğru olduğunu düşünerek yazdım.

spark kardeşim yarın farklı bir versiyonu deneyeceğim ama zannetmiyorum,kartları ölçtüm boştayken ve yükteyken hepsi aşağı yukarı aynı değerleri veriyor,bilgisayarım sadece cnc ye bağlı olduğu için antivirüs internet ağ bağlantısı gibi programlar yok.
stepsper ayarlarını değiştirdiğim zaman sorun düzeliyor ama z ekseni yavaş hareket ediyor,bu kısmını çözmüş değilim

spark kardeşim yarın farklı bir versiyonu deneyeceğim ama zannetmiyorum,kartları ölçtüm boştayken ve yükteyken hepsi aşağı yukarı aynı değerleri veriyor,bilgisayarım sadece cnc ye bağlı olduğu için antivirüs internet ağ bağlantısı gibi programlar yok.
stepsper ayarlarını değiştirdiğim zaman sorun düzeliyor ama z ekseni yavaş hareket ediyor,bu kısmını çözmüş değilim

Cam programından verilen değerin mm/dk, mm/sn veya inç/dk olduğunu kontrol Edip çıkan değerin mach3ten de takip edin

yeni mack 3 yükledim diğerini kaldırmadan üstüne kurdum kalibrasyon ayarınıda makinenin verdiği değerler üzerinden girdim şimdilik sıkıntı yok,önce step pulse değerleri 2 idi şimdi 0 ama en azından sıkıntısız çalışıyor böyle idarte edicem artık yapacak bişey yok yardımlarınızdan dolayı herkese çok teşekkür ederim.

S.a merhaba istanbul dan hamdi ben.
mobil: ****

Mach3 programında home swicth kullanıp makinemizi sıfırlıyoruz fakat ofset bölümünden g 54 kodunu fener mili ucuna kaydetmek istiyorum x ekseninde current work offset, part offset de x-46.8920 diye bir ölçü var diyer eksenler 0.0000 şeklinde. X eksenini offset bölümünden nasıl sıfırlarım yardımlarınız için şimdiden Teşekkurederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yukarida yazilan sorunlara benzer sorunlari bende yasiyorum. ve uzun zamandir cözum aruyorum. Yardim edebilecek arkadaslar varsa cok sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri