uzun zamandır bulduğum en güzel programlardan birisii teşşekür ediyorum. kontrolkalemi forumundan gerçekten elektrik ve elektronikçiler için cok güzel bir platform

teşekkürler çok güzel bir program artık ayrı ayrı programlarla uğramama gerek kalmadı

Arkadaşım eline sağlık gayet güzel bir program yazmışsın.Bende böyle kendimce senin gibi visual basic'de elektronik yardımcı program yazmaya çalışıyorum.Nacizane bir önerim olacak direnç hesaplamalarında ilk band'daki siyah seçeneğini kaldırırsan iyi olur.Çünkü değer 0 olduğu için gerekmiyor.Aynı durumu bende yapmıştım.Yurtdışından görüştüğüm bir vb guru beni ikaz etti.Tekrar tebrik ediyorum.Kolay gelsin.

Arkadaşım eline sağlık gayet güzel bir program yazmışsın.Bende böyle kendimce senin gibi visual basic'de elektronik yardımcı program yazmaya çalışıyorum.Nacizane bir önerim olacak direnç hesaplamalarında ilk band'daki siyah seçeneğini kaldırırsan iyi olur.Çünkü değer 0 olduğu için gerekmiyor.Aynı durumu bende yapmıştım.Yurtdışından görüştüğüm bir vb guru beni ikaz etti.Tekrar tebrik ediyorum.Kolay gelsin.

Teşekkür ederim öncelikle. Şimdi dostum İlk Rengi Neden Siyah yaptım:
Uygulamada yani gerçekte 1 Ohm Direnç varmı yokmu bilmiyorum. Belki yoktur. Ama ben ne olur ne olmaz diye siyah ekledim.
1 Renk = Siyah
2 Renk = Kahverengi Seçtiğimde 1 Ohm oluyor. diğer türlü 10 Ohm oluyor. dursun bence zarar etmez :)

Elektronik Paket v2.0

Önceki Programa Ek olarak;

Kablolu Hatlarda Kısa Devre Akımı Hesaplama
Alçak Gerilim 3 Faz Kısa Devre Hesaplanması
Orta Gerilim 3 Faz Kısa Devre Hesabı
Sigorta Değeri Hesaplama
Hava Nüveli Bobin Hesaplama

Bazı Bölümlere Rapor Verme Özelliği Eklenmiştir.

Teknik Bilgi ve destekten dolayı fahri yetiş bey'e teşekkür ederim.
sorularıma yardımcı olduğu ve ilgilendiği için oneparsa'ya teşekkür ederim.
scorpion eyes'de değerli önerileri için teşekkür ederim.

+POP'larınızı bekliyorum. kuru kuruya teşekkür etmeyin :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
programa yeni bişey eklemek için önerilerinizi bekliyorum. benim aklıma bi bölüm gelmedi de.

3 fazlı yada tek fazlı motorlarda motorun sargı direnç değerine göre motorun gücünü ve çekeceği akımı hesaplayan bir formül olabilir. :)

teşekkürler arkadaşlar..

3 fazlı yada tek fazlı motorlarda motorun sargı direnç değerine göre motorun gücünü ve çekeceği akımı hesaplayan bir formül olabilir. :)

Motor sargı direncinden yararlanarak,motor gücünü ve akımını hesaplayan bir program
yapmak mümkün değildir.Omik direnç yerine,endüktif dirençlerin biliniyor olması halinde
bile,bu hesaplamalar için, Daire Diyagramı kullanılmaktadır.

Son düzenleme:
program güzel olmuş teşekkürler.ama kablo kesit hesabını seçtiğimizde hesap yapamıyoruz hata veriyor program kapanıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,325
Kullanıcılar
450,167
Son üye
oygg

Yeni konular

Geri