Elektrikli Süpürge Motoru Arızası için Yardım!

sargıdaki sorunu kendin çözemezsin.bence hiç sardırmayla ugrasma ya yenisini al yada çıkma motor ara

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Konu hortlatma amaçlı yazıyorum; benimde phlips marka makinada motor rulman dağıttı ve rulman parçaları bobinin emayelerini farklı yerlerden yırttı. Motoru söktüm görebildiğim heryerinde kabloları ayırarak üzerine izolasyon amaçlı trafo reçinesi (teoride 1mm reçine 10kV izolasyon sağlar) döktüm. sonuç motor çalıştı ama evde elektriği dalgalandırıyor yani halen küçük arklar var. Sonuç servisten yenisini aldım, taktım temiz. :D

bence de en iyisi ve en doğrusu yeni bir motor al kurtul... çünkü mazaallah yangın oluşur can kaybına bile neden olabilir ALLAH korusun.....

slm benimde bir sorunum var süpürgeme su kaçtı ve calısmıyo ne yapcagımı bılmıyorum kurusa beklesem çalışır mı?

motor çalışma esnasında su kaçırdıysa muhtemelen önce duman çıkar sonra sigorta atar , eğer bunlar olmamış ise kuruyunca çalışma ihtimali var desemde bu çok az bi ihtimal ama yinede bir ölçü aletiyle ölçmen, daha mantıklı olur bobin izolasyonu kavrulmadıysa sorun yok gibi şimdiden kolay gelsin

motorun yeniden eski performansı sarımın kalitesimi yani işçiliği mi önemli kullanılan malzeme mi

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri