Elektrikli Süpürge Motoru Arızası için Yardım!

avder

Üye
Arçelik elektirikli halı yıkama makinesinin motoruna su kaçtı. motoru söktüm inceledim. fotoda gözüken yerde kopukluk var. zaten makineyi çalıştırınca motor çok az dönüp kıvılcım çıkartarak sigortayı attırıyordu. bu arızanın çözümü var mıdır? Motor yanması denen olay bu mudur?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
çevrenizde çok iyi bir bobinajcı varsa sardırın derim yoksa yeni süpürge veya motor almalısınız. fiyatları mukayese etmelisiniz.sarım,motor veya süpürge gerisi bütçenize kalmış.

çevrenizde çok iyi bir bobinajcı varsa sardırın derim yoksa yeni süpürge veya motor almalısınız. fiyatları mukayese etmelisiniz.sarım,motor veya süpürge gerisi bütçenize kalmış.

maalesef çevremde bobinajcı yok. lehimle falan da olacak bişey değil heralde dimi.

kardeşim hiç bobinajcı ile uğraşma arçelik veya bir teknik servisten motorun sıfırını cüzi bir miktara bulabilirsin

artık burda tamir ettiricez. 2. el motor falan bulursam iyi olcak ücret bakımından. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler

Kutup sargılarında herhangi bir yanık olup olmadığını belirlemek lazım.Öncelikle fiziksel görünüm kontrolü bobin verniklerinde yanma kararma durumu varmı?Sonrasında her iki kutup sargı uçlarını kendi aralarında ve sargı uçları ile gövde arasında ölçüm yaparak kısa devre olup olmadığını tespit etmelisiniz.

bu motorların yenisi sardırmadan daha avantajlı

kopan iki ucu dikkatlice ek yapabilir araya makaron koyarak izole eder çok rahatlıkla kullanırsın.zor değil en son vernik yap.

kopan iki ucu dikkatlice ek yapabilir araya makaron koyarak izole eder çok rahatlıkla kullanırsın.zor değil en son vernik yap.

ama bu sadece motorun görünen yerindeki kopma sargının diğer yerlerindede sıkıntı olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri