Elektrikli Supurgeden Su motoru yapımı yardım

Arkadaslar Elimde Eski bir elektirikli supurge var bıde kuyumuz var ben elektrıklı supurgenın hav cekme sıstemıyle kuyudan cop haznesıne su cekıcem ve cektıgım bu suyu arka tarafından bır delık acarak tazıklı olarak hortum yordamıyla bahceyı sulamak ıstıyorum ama suyu ıcıne tazıkle nasıl yollıyacagımı cozemedım bu yuzdenden cop haznesı doluyor ve motor suya kadar gıdıyor ıcerden tazıkle suyu yollamak ıcın ne yapmalıyım sımdıden tesekkurler

Pq20yv.jpg

Kendi motoru başka yere bağlanıp iş yaptıracak kadar güçlü değil(zaafiyet oluşturur kendisine çevreye zarar verir) başka motor/ pompa kullanmalısın.

Merhaba.Burada haznede (Rezervuarda) biriken suyu basınçlandırmak için uygun,santrifüj tip bir su pompası kullanmak icap edecektir,örneğin çamaşır makinelerinin su tahliyesinde kullanılan santrifüj pompalar benzeri gibi.Ama bu şekliyle bir sistem içinde artı bir sistem daha olur,oysa tek bir sistem olup suyu kuyudan hem emip hem de basabilse çok daha randımanlı ve biraz da bu sistem karışıklığından daha uzak olur diye düşünüyorum.Örneğin kullanacağınız bahçe sulama işine en uygun debide bir suyu basacak bir dalgıç pompayı,kuyudan hem suyu emme,hem basmada direk kullansanız,makinenin su haznesine indirekt yollu aracılık da yaptırmadan direk kullanma imkanınız olmuş olabilecektir.

Bence bu indirekt (Aktarmalı) yol yerine direk pompayla kullanma yolunu seçmek daha mantıklı ve verim açısından biraz daha verimli olur,toplamda tek sistemde tek bir pompa sistemi olmuş olur.Hem elektrik süpürge motorlarının emiş gücü (mmSS cinsinden) sıradan su pompalarının emme veya basma gücüyle kıyaslanamayacak kadar kendi kullanım amacı doğrultusunda düşüktür,(Dyson özel markasının,bu kendine özel fırçasız dc motorunun,yine özel vakum ve basınç değeri oluşturabilme performansının çok haricinde) sadece toz,küçük parçacıkları ıslak&kuru olarak küçük mmSS değerindeki bir vakumla çekerek emebilmeye çok daha uygundur.Kolay gelsin.

2-3 metreden anca su emer süpürge haberin olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,240
Kullanıcılar
450,049
Son üye
elm3ss

Yeni konular

Geri