elektrikli süpürge çalışmıyor

nanelimon3

Üye
herkese merhaba, elektrikli süpürgenin motoru yandı, yeni motor taktım fakat fişi pirize takınca motorun iki ucunada elektrik gidiyor (kontrol kalemiyle baktım iki ucundada elektrik var) , fişi ters çevirip prize takınca bu seferde motora hiç enerji gelmiyor, neden olabilir, birde elektrikli süpürgenin üzerinden çıkan 1000 w motor, malzemeci ise 1400 w verdi, 1400 w motor takarsam süpürgeye birşey olurmu. (eski model arçelik ars911 watt düşürüp yükseltme tuşla yapılıyor 5 tuş kademe var 200w dan 1000 w a kadar) şimdiden çok teşekkürler

Kablolardan motora gelen kablolardan biri kopuk.

O yüzden sağlam kablo tarafına taktığınızda Faza denk gelip elektrik gözüküyor çevirince faz kopuk tarafa denk geliyor bu sefer hiç enerji gözükmüyor.

kabloyu değiştirdim aynı, karttan motora ya iki kablodan da faz geliyor, fişin yönüni değiştirince karttan motora iki kablodan da nötr geliyor.

Rowenta 1600 supurge den yanık kokusu gelince yeni motor aldım. İçinden çıkan eski motor 1000 w yeni motor 1200w yazıyor. Eski motorun kablo uçlarında kondansatör var yeni gelende yok. Eski motorda bulunan kondansatörü (sarı renkli) çıkarıp yeni motora takmalı mıyım. Yada yeni motoru kondansatörsüz olarak mı takmalıyım. Yardım ederseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• 1544201083060261418726.jpg
    1544201083060261418726.jpg
    383.1 KB · Görüntüleme: 21
Rowenta 1600 supurge den yanık kokusu gelince yeni motor aldım. İçinden çıkan eski motor 1000 w yeni motor 1200w yazıyor. Eski motorun kablo uçlarında kondansatör var yeni gelende yok. Eski motorda bulunan kondansatörü (sarı renkli) çıkarıp yeni motora takmalı mıyım. Yada yeni motoru kondansatörsüz olarak mı takmalıyım. Yardım ederseniz sevinirim.
Motor kutulu mu geldi? Kodu YE ile başlıyorsa aynısını ben de philps süpürgeye takmıştım. Kond yoktu. Belki parazit engellemek için eklenmiştir. Söküp yenisine takabilirsiniz.

Motor kutulu mu geldi? Kodu YE ile başlıyorsa aynısını ben de philps süpürgeye takmıştım. Kond yoktu. Belki parazit engellemek için eklenmiştir. Söküp yenisine takabilirsiniz.

Cvc50 class E 1200w motor kodunda YE ibaresi göremedim kondansatörü eskiden söküp yeniye takıyorum. Bakalım ne olacak

Cvc50 class E 1200w motor kodunda YE ibaresi göremedim kondansatörü eskiden söküp yeniye takıyorum. Bakalım ne olacak
Kondansatörün(+) (-) yönü yok degilmi?

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri