Elektrik

Canbekr

Üye
Sa arkadaşlar ben ingilizce öğretmeniyim ama yıllardır elektrikle alakalı konuları takip ediyorum. Çok seviyorum hatta bu yüzden kpss yi kazananadım elektrikle ilgilenmekten dolayı. Anlıyorum ama ekektrikle ilgili şeyleri çok iyi bilmek istiyorum sizden istediğim bana en basitten alıp zora doğru giden bir kitap tavsiye edin. Nereden başlayım. Help me for electricity [emoji5]

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/tüm-megep-elektrik-elektronik-kitaplari-276-adet-güncel.3285/

Merhaba. Forumumuzda MEGEP Dökümanları kısmında basitten zora doğru giden "başlangıç elektrik bilgisi-başlıca elektrik malzemeleri- elektrik devre şemaları-alçak akımlı zil tesiasatı-anten, uydu tesisatı- düofon tesisatı-asenkron motorlar, dc.motorlar- üniversal motorlar-elektrikli ev cihazları ve makineleri, vb." elektrik-elektronik paket programları mevcuttur. Bunları pc'nize indirip özel bir arşiv dosyasını (RAR uzantılı dosyaları) oluşturarak sistemli olarak bu paketlerden okuyup öğrenebilirsiniz. Elektrik-elektronik konusunda en basitinden temel elektronik başlangıç bölüm 1-2 / www.320volt.com dan da temel elektronik malzemelerin okunması ve çalışma esaslarını aşağıdaki linklerden öğrenebilirsiniz. Yazılı kitaplar kadar etkili ve öğreticidirler. Kolay gelsin.

http://320volt.com/en-basitinden-temel-elektronik-baslangic/
http://320volt.com/en-basitinden-temel-elektronik-baslangic-bolum-2/

Sa arkadaşlar ben ingilizce öğretmeniyim ama yıllardır elektrikle alakalı konuları takip ediyorum. Çok seviyorum hatta bu yüzden kpss yi kazananadım elektrikle ilgilenmekten dolayı. Anlıyorum ama ekektrikle ilgili şeyleri çok iyi bilmek istiyorum sizden istediğim bana en basitten alıp zora doğru giden bir kitap tavsiye edin. Nereden başlayım. Help me for electricity [emoji5]
Hocam merhaba.Bu işi sevmeniz iyi bir adım bence.Yalnız teorik bilgi ile pratiği birleştirmezseniz işinizde başarılı olamazsınız.Bu sektör çok geniş bir sektör olduğu için öncelikle bir alan seçmenizi öneririm.Elektrik tesisatı,Elektrik panoları,Bobinaj,vs.Başlangıç için Megeb'in kitablarını öneririm.

Mehmet bey seviyorum desem az olur. Uykusuz kalıyorum her gece biirşeyler tasarlamaktan [emoji4]

mühendislik oku ! cok ciddiyim... gec kaldık deme... oyle internetten dokümandan sagdan soldan olmaz bu is.
5 6 kalin kitap alip, uygulamalar yapmaklada olmaz. komple bit elektrikçi/ elektronikçi olabilmek icin normal bir muhendislik.mufredatina göre neredeyse 500 ila 1000 sayfa arasında degisen 30 40 kitap geciyor elinden. Tabi uygulamalarda var. buna ragmen tam birseyleri oturtamiyor insan. bazi seylerin oturmasi zaman ister ve hangi dalda yogunlasacagina bağlı.nerreden baslamaliyim dersen nilsonun elentrik devreleri kitabindan başlayabilirsin. daha sonra elektronik cihazlar ve devre teorisi kitabi, arkasına sinyal sisyem, arkasından moris mino sayisal tasarım, arkasından devre sentezi, arkasindan guc elektroniği. bu sadece level 1 başlangıç olur senin icin mesela. tabi bu sırada en az bir programlama dili, PLC falanda merak salmış olman gerek.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri