Elektrik ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği

erdem41_90

Üye
elektrik müh. öğrencesiyim..malum bölümüm sadece 3 devlet üniversitesinde var.Buda bana ekstra bir özellik sağlıyor. ama son zamanlarda elektrik ve elektrik-elektronik mühendislikleri arasındaki fark ortadan kaldrıldı diye haberler duyuyorum.. konuyla alakalı bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.. :)

Ben elek-elektronik müh öğrencisiyim.
Yanlış bilmiyorsam kpss puanlarımızda eşitlendi...:)

ama herzaman kurumlar elektrik mühendisliği okuyanlara öncelik verirler.örnek tedaş...

elektrik müh. öğrencesiyim..malum bölümüm sadece 3 devlet üniversitesinde var.Buda bana ekstra bir özellik sağlıyor. ama son zamanlarda elektrik ve elektrik-elektronik mühendislikleri arasındaki fark ortadan kaldrıldı diye haberler duyuyorum.. konuyla alakalı bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.. :)

okduğun bölüm sadece nasıl 3 devlet ünüv. var anlamadım ??? koskoca türkiyede sadece 3 tane ünivtede olurmu hiç hemen hemen bir çok üğnivtede olan bir bölüm bence yanlış biliyorsun..

okduğun bölüm sadece nasıl 3 devlet ünüv. var anlamadım ??? koskoca türkiyede sadece 3 tane ünivtede olurmu hiç hemen hemen bir çok üğnivtede olan bir bölüm bence yanlış biliyorsun..
Araştırabilirsin.. Elektirk müh. sadece 3 devlet üniversitesinde var özelleri tam olarak bilmiorum.İTÜ , Yıldız Teknik , Kocaeli Üni.

Bende zaten neden elektrik ve elektroniği birleştirip elektrik-elektronik mühendisliği yaptıklarını anlamadım.Sonuçta ikisininde temelleri aynı olsa da birbirinden çok farklı alanlar.Biri yüksek akımla ilgilenirken diğeri düşük akımla ilgileniyor ve bunlar da ayrı uzmanlıklar istiyor.Bildiğim kadarıyla da ikisinin beraber olduğu bölümlerde 3.sınıflarda dallara ayrılınıyor ve herkes bir alan üzerinde uzmanlaşıyor.Neden o zaman birleştiriliyor ki bölümler sonuçta yine biri seçilmek zorunda değil mi ?

Değil. Otomasyon üzerine gideceksen kart tasarımıda bilmen gerekebilir. yada işaret ve sistemleride bilmen gerekbilir. Belkide haberleşme ağlarını bilmen gerekecek. Elektirk elektronik mühendisliği tam anlamıyla elektrik ve otomasyona hitap ediyor

bence fark yok, bütün olay kişinin kendisinde bitiyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri