Elektrik sigortasından cızırtı sesi hakkında?

srdl46

Üye
Arkadaşlar evde 6 tane falan sigorta var girişte benim odamında prizlere gelen 1 sigorta var sanırım odamda 2300 w lık ufoyu kullanmaya başladığım zaman o sigortadan cızırtılar gelmeye başlıyor çok tedirgin oluyorum ne yapmam gerekiyor ya da ne yapabilirim acil yardımcı olurmusunuz.Diğer odalarda yapmıyor bu cızırtıyı.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
elektrikten anlayan bir arkadaşınız varsa, çağırınız! Gevşek bağlantı var yada sigortanın kendisinde sıkıntı var. Gevşekliğin giderilmesiyle yada sigortanın değiştirilmesiyle sorun çözülür...

Gevşek mi acaba diye sigortaları kapatıp yeniden sıkmaya çalıştım ama hiç sıkılmadı nedense ?Sigorta bozuk olsa hiç çalışmazdı dimi sadece ufoyu çalıştırdığımda cızırtı çıkıyo?
Başka neden olabilir?

gevşekliği gidermek için kabloları hem sigorta girişinden hem çıkışından söküp tekrar takman gerekebilir.

Gevşek mi acaba diye sigortaları kapatıp yeniden sıkmaya çalıştım ama hiç sıkılmadı nedense ?Sigorta bozuk olsa hiç çalışmazdı dimi sadece ufoyu çalıştırdığımda cızırtı çıkıyo?
Başka neden olabilir?

Lütfen "yetkili bir elektrikçiyi" çok acil olarak çağırınız !!!

Yangın tehlikeniz var !!!

Hmmm peki bunu ben yapabilirmiyim gündüz.Şöyle bişey olma ihtimali var mı ya da sigortanın küçük gelme olasılığı var mıdır?

Lütfen "yetkili bir elektrikçiyi" çok acil olarak çağırınız !!!

Yangın tehlikeniz var !!!
Ama sadece ufoyu çalıştırdığım zaman oluyor?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın srdl46; bu iş için çağıracağınız yetkili elektrikçiye vereceğiniz, sadece 20 TL civarında bir işçilik bedeli...
Kendiniz yapmaya kalkarsanız, sadece 20 TL için, hem canınızı, hem malınızı tehlikeye atacaksınız !!!

Siz bilirsiniz...

​Şuanda çağırabilme imkanım yok nedenini öğrenmeye çalışıyorum ?

​Yarın çalışıyorum benim odamda sadece bilgisayar ve lamba açık şuanda peki bunun nedeni nedir yani?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri