Elektrik Sayacı okuma

Ggkhan

Üye
Merhabalar kolay gelsin öncelikle bir konu hakkında danışmak isemiştim.İnternet üzerinden size ulaşıyorum. Sayaç okuma hizmetiniz var yanılmıyorsam . Şöyle ki biz bir dikkan kiralayacağız, pandemi süreci ile beraber 3-4 yıl çok kullanılmamış ama elektriği açık durumda. Abone çıkmadan elektrik aboneliğini kapatmış fakat sonradan elektrik kullanılmış görünüyor. Sayaç eski sayaç ve dükkan içinde olduğundan herhangi bir okuma işlemi yapılmamış. İçeride 3lü bir sayaç sistemi var.Daha önce sanayi makineleri kullanıldığından bu sistemin olduğu, en baştaki sayaç üzerinden sürekli okuma yapıldığı söylendi bize. Kısacası biz takriben sayacı okutup borcu öğrenmek istiyoruz dükkan sahibi ile ona göre bir anlaşma sağlanacağından siz bize bu konuda yardımcı olabilir misiniz acaba?

Sistem eklediğim fotoğraftaki gibi
şimdiden bilgi için teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• sayaç.jpg
    sayaç.jpg
    90.9 KB · Görüntüleme: 21
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bu şekilde bir faturalama yapılamaz. bu fotografı dağıtım şirketine göstererek bu işlemi yaptırmanızı tavsiye ederim.
Çünkü bu işlemin yapılabilmesi için ilk endeks ve sizin fotograftaki endeks değerleri arasındaki fark alınıp
elektrik birim fiyatı ile çarpılması gerekiyor.
Ayrıca sayaçlarınız mekanik, dağıtım şirketleri bu eski sayaçları dijital ile ücretsiz değişimini yapıyor.

bu şekilde bir faturalama yapılamaz. bu fotografı dağıtım şirketine göstererek bu işlemi yaptırmanızı tavsiye ederim.
Çünkü bu işlemin yapılabilmesi için ilk endeks ve sizin fotograftaki endeks değerleri arasındaki fark alınıp
elektrik birim fiyatı ile çarpılması gerekiyor.
Ayrıca sayaçlarınız mekanik, dağıtım şirketleri bu eski sayaçları dijital ile ücretsiz değişimini yapıyor.
Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim. İlk endeks nedir biz bilmiyoruz , şu an elektrik kullanılmış ama elektrik idaresinden son abone bilgisinden çıkar mı acaba on bilgi sahibi olarak gidersek , bir yanlis yapmak istemediğimizden. Tekrar teşekkür ederim cevap icin

Bu sıstem; çok eskı, "aktıf, enduktif, , capasitif ölçen mekanık sayaçlar. Siz yeni abone olmak istediğinizde, yeni tip elektronık sayaç (sanayi abonesi ve 9 kw. üzeri yuk varsa, kombi) sayaç taktırmanız istenecek düşünüyorum. Yükünüz 9 kw dan büyükse, kompansazyon abonesı olacaksınız ve proje çizilecek.

Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim. İlk endeks nedir biz bilmiyoruz , şu an elektrik kullanılmış ama elektrik idaresinden son abone bilgisinden çıkar mı acaba on bilgi sahibi olarak gidersek , bir yanlis yapmak istemediğimizden. Tekrar teşekkür ederim cevap icin
abone kapalı iken kullanılan elektrik kaçak olur. Bu sizi ilgilendirmez. bu dükkan sahibinin durumu. siz kiraladığınız tarihdeki endeksi baz alırsınız. Sayaçlarda eski tip abone olurken yenisiyle değiştirilir.Dağıtım şirketi eski sayaç için fatura keserse dükkan sahibi öder

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,920
Son üye
Bafrali1655

Yeni konular

Geri