Elektrik saati hesaplama

lolman

Üye
Merhabalar.
Elektrik saatim arıza yüzünden değişmiş not bırakmışlar yeni saat takmışlar.
Fakat şöyle bir sorunum var sanki yeni takılan saat çok fazla yazıyor gibi geliyor bana .
google biraz araştırdım hesaplama yöntemini.

günlük kullanımda saat üzerindeki kırmızı ışık 14 saniyede bir yanıyor.
yani

60/14 = 4.28

1 dakikada 4.28 defa yanıyor

4.28 x60= 256 saatte

256 x 24 = 6144 günde

6144 x 30 =184320 ayda

elektrik 1 kw fiyat =0,46

18430 x 0,46 = 84 lira

hesaplama bu şekilde mi yapılıyor ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Güünün 24 saatinde aynı güç sarfiyatı eşit değildir. Gündüz sadece buzdolabı çalışıyorken, gece buna lambalar dahıl olacaktır. Zaman zaman ütü, süpürge, bulaşık ve çamaşır maknalarıda eklenecektır.

Güünün 24 saatinde aynı güç sarfiyatı eşit değildir. Gündüz sadece buzdolabı çalışıyorken, gece buna lambalar dahıl olacaktır. Zaman zaman ütü, süpürge, bulaşık ve çamaşır maknalarıda eklenecektır.

dediğinizi anladım fakat şöyle bir sorun daha var. evdeki tüm sigortaları kapatıyorum saat ışığı bu sefer 15 saniyede bir atıyor yani bir değişiklik yok anlamadım bu durumu . ayrıca hesaplama yöntemi doğru mudur acaba ?

dediğinizi anladım fakat şöyle bir sorun daha var. evdeki tüm sigortaları kapatıyorum saat ışığı bu sefer 15 saniyede bir atıyor yani bir değişiklik yok anlamadım bu durumu . ayrıca hesaplama yöntemi doğru mudur acaba ?

sayaç çıkışında ana siğorta yok mu ? varsa bu siğortadan kapatın deneyin saat ışığı yanıyormu ?
önemli olan sayaç endex ilerleme varmı ? tekrar deneyin
varsa siğortadan geçmeyen hat varmı ( direk hat ) kontrol edin .
diğer durum
sayaç bozuk olabilir .

Evdeki tüm sigortaları kapattığınız halde sayaç üzerindeki lamba çakıyorsa ya sigortalarınız işlevsiz (sigortaları kapattığınızda evde elektrik kesiliyor mu tamamen bu şekilde anlayabilirsiniz bu durumu) ya da bağlantılarda/saatte sıkıntı var ve kullanmadığınız elektriği saatiniz yazıyor olabilir. Endex ilerlemesi oluyor mu ona dikkat edin. Her halukarda bu aşamada, sarfiyat hesabının nasılından ziyade bu konuya eğilmeniz ve acilen ehil bir elektrikçi çağırmanız gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri