Elektrik motorunu geri çevirme

Yoğun değilseniz zahmet olmazsa sevinirim açillayici bir çizim olursa kablolari döşerim kapali çizmisin daha önce sagolda anlamadim hiç

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elktirik işi ile uğrasiyorum ama kumanda devrelwrinde bilgim sifir

Bak arkadasım, pano kapağında 0-1 anahtar görülüyor. Yardımcı rölelerde var ama, dıyelımki kağıt sıkışdı, pedala basdın moto rgeri döndü.Ayağını çeker çekmez, motor ileri yönde dönecektir. Buda iş kazasına yol açabilir.
Stop / start butonlar kullanmaınızı tavsiye ederim.
Sen, arkadaşların tavsiyesini dinle ve ustanı bekle .Tabii bu kadar ısrar ettiğine göre o usta işi bırakmamışsa..Konunun açıldığpı gunden buyana o usta izinden dönerdi.

Bak arkadasım, pano kapağında 0-1 anahtar görülüyor. Yardımcı rölelerde var ama, dıyelımki kağıt sıkışdı, pedala basdın moto rgeri döndü.Ayağını çeker çekmez, motor ileri yönde dönecektir. Buda iş kazasına yol açabilir.
Stop / start butonlar kullanmaınızı tavsiye ederim.
Sen, arkadaşların tavsiyesini dinle ve ustanı bekle .Tabii bu kadar ısrar ettiğine göre o usta işi bırakmamışsa..Konunun açıldığpı gunden buyana o usta izinden dönerdi.
Ustam sende taktin iş kazasina

Benimki ukalalik olmasin ama, "işçi sagligi ve is güvenliği diye yönetmelik var. Senin makinada bir is kazasi olduğunda, o makanyi,yapan kuran,kisim ustasi/sorumlusu, bolum şefi, işyeri güvenlik müh., mudur,patron kim varsa savcinin karsisindadir.
Ve,suna emin ol, herkes sorumluluğu bir altina atacakdir. Seninde sorumluluk atabilecigin alttinda biri olduğunu sanmiyorum. Gel,sen bu isden vaz geç, görünen iki sen bu isi bilmiyorsun.
Bunlari yazmak zorunda kaldigim içinde kendimden utaniyorum.

İşi bilmeyen koruma panelinin çalıştığını nerden bilir, testini nasıl yapar? Eline geçen çizim yanlışsa ...??? Adı koruma ama gerçekten koruyor mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,615
Kullanıcılar
450,617
Son üye
Fatih Gültekin

Yeni konular

Geri