Elektrik Motorları Bobin Uçlarının Bulunması

ahnur

Usta Üye
Elektrik motorlarının bobin uçlarının bulunması aşağıdaki şemada gösterilmiştir.
Bobin sargılarının alt ucu ve üst ucu nu bulmak için kulanılır.

Buyurun burada.

Ekli dosyalar

• Elektrik motorları bobin uclarının bulunması..rar
    19.1 KB · Görüntüleme: 444
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bobine verilecek 12 v.luk güç kaynağı nın gücü ne kadar olmalıdır acaba:?
Doğal olarak ohmmetreyi saptırabilmek için bobinlerin bir tür mıknatıslanması gerekli ama bu 12 luk güç kayanağı da bence en azından 200 W civarında bir güce sahip olmalı haksızmıyım:?
Eğer bu devre gerçekten uç tayininde doğru sonuç çıkartıyorsa yıldız üçgendeki sargı karışıklığı bu yolla çözülebilir kanımca...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fahri Ustam
bobinlerin ucuna bağlayacağımız güç kaynağının bir pil bile olabileceğini yazmışsınız ama bunu ben deneyip size sonucunu bildirmek isterdim ama anolog ölçü aletim yok.Açıkçası bir pilin yada düşük güçlü bir güç kaynağının benim kullandığım minumum 15 kw dan başlayan motor sargılarında bir manyetik alan oluşturup sargı uçlarına tespite pek yaramayacağını düşünüyorum.

sayın yener 74 dünmeyecenize bağlayıp deneyip neticeyi burada paylaşsanız daha iyi olur

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri