elektrik motor sarımı

neden seriye çevirmek istiyorsun onun sebebini yaz bizde ona göre çözüm arayalım
birde otrun markasını vede tip numarasını vere bilirsen benim kayıtlara bakıp yardımcı ola bilirim
ahmetozken arkadaşım bir ara antalya da önemli bir işletmenin elektrik motoru istanbu lda 4 defa sarılmış ve sürekli sargı patlatmış. bu sorunu da antalyada bobinaj işi yapan teknik bir öğretmen seri bağlantılı olarak sarmış.neticede sorun çözülmüş fakat bu konuda bu teknik öğretmenden bilgi almak imkanım olmadı.yılardır kafamdaki bu soruyu kontrol kalemindeki arkadaşlarla çözeyim dedim.şunuda hatırlatayım o teknik öğretmenin atölyesine ne zaman gittiysem motorlar seri bağlayarak sarılırdı.
motor markası önemli değil araştırmam her elektrik motoru için geçerlidir.
saygılarımla

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
neden seriye çevirmek istiyorsun onun sebebini yaz bizde ona göre çözüm arayalım
birde otrun markasını vede tip numarasını vere bilirsen benim kayıtlara bakıp yardımcı ola bilirim
ahmetozken arkadaşım motor değerlerini veriyorum.
marka:gamak
devir\dak:1400
sipir:14
adım(hatve):8-10-12-14
telçapı:2x0.90+2x1.05+1x1.0 mm
bağlantı:4'lü paralel
not:hesabı 2'li paralel de olabilir 4lü paralelde olabilir.
kolaygelsin

arkadaşlar aşağıdaki sorumu cevaplayabilecek arkadaşlara ihtiyacım var.

hp:100
kw:75

marka:gamak
devir\dak:1400
sipir:14
adım(hatve):8-10-12-14
telçapı:2x0.90+2x1.05+1x1.0 mm
bağlantı:4'lü paralel
not:hesabı 2'li paralel de olabilir 4lü paralelde olabilir.
kolaygelsin[/QUOTE]

memet kardeş sana cep numaramı veriyorum beni ara ne sıkıntın varsa ben yardımcı olurum 75kwda neye ihtiyacın var onu anlayamadım 05065293376 kolay gelsin.

slm birde motorun devri ve ne amacli kullaniliyor yazarmisin

abi tezcan bobinaj sana yardinci olur umarim
benim o kadar bilgim yok

yoksa deniz elektrik var
sihhiyede zekeriya usta
o bu isin tam ustasi

0312 230 27 12 ankara deniz elektrik

mehmet kardeş sayfaya yazdım okudunmu okumadıysan özelede yazıyorum

2:1,15+2:1,20 4 telli olucak
sipirleri 9 yapıcaksın
uc baglantısınıda köprü yerine cıkış yapıcaksın voltaj yüksekse 9 sipir yap eyer düşükse 8 sipir yap saygılar kolay gelsin kardesim

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri