Elektrik Kesintileri İçin Zaman Rölesi

yusufpeh

Üye
Merhaba arkadaşlar. Elektrik konusunda fiş, piriz söküp takma dışında pek bilgisi olmayan sıradan bir vatandaşım. Bir konuda yardımınızı isteyeceğim.

Yaşadığım yerde sık sık elektrik kesintileri olmakta. Kesinti sonrası tekrar elektrik geldiğinde 1-2 dk. kadar enerjinin hatta verilmesini engelleyecek (dolayısıyla elektronik aletleri koruyacak) zaman röleleri var sanırım. Böyle bir zaman rölesi benim işimi görecek midir, yoksa ek parçalar da gerekir mi? Teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rolesi değil regulator kullanman lazım

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Regülatör kapsamlı bir çözüm. Sürekli voltajı dengede tutuyor. Ama evin tamamını dengede tutan regülatörler pahalı.

Benim istediğim sadece elektrik geri geldiğinde bir süre hatta enerji gelmesin. Bu tek başına zaman rölesi ile mümkün müdür?

Merhaba arkadaşlar. Elektrik konusunda fiş, piriz söküp takma dışında pek bilgisi olmayan sıradan bir vatandaşım. Bir konuda yardımınızı isteyeceğim.

Yaşadığım yerde sık sık elektrik kesintileri olmakta. Kesinti sonrası tekrar elektrik geldiğinde 1-2 dk. kadar enerjinin hatta verilmesini engelleyecek (dolayısıyla elektronik aletleri koruyacak) zaman röleleri var sanırım. Böyle bir zaman rölesi benim işimi görecek midir, yoksa ek parçalar da gerekir mi? Teşekkürler.
Elektrik geldiğinde senin evine bir kaç dakika sonra gelmesini istiyorsan zaman rölesi ve kontaktör ile çok kolay halledersin.

Elektrik geldiğinde senin evine bir kaç dakika sonra gelmesini istiyorsan zaman rölesi ve kontaktör ile çok kolay halledersin.
Kontaktör ile ilgili pek bilgim yoktu. Sanırım bu parça olmadan olmuyor. Kısa zamanda bu iki parçayı alıp bağlatacağım. Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,253
Kullanıcılar
450,074
Son üye
zedoq

Yeni konular

Geri