Elektrik Elektronikde Yaptığınız En Büyük Hatalar.

Emirgkts

Üye
En büyük hangi hatayı yaptınız elektrik elektronikte merak ettim bak şimdi ???

380V giden evin YKŞ Çıkış Notr'ünü söküp eve enerji verdim :D:D:D:D

Benim de çatırtılar aklımdan gitmez, derhal enerjiyi kestim. Ev sahibi yukarıdan bağırıyor "beyefendi evden çatırtılar geliyor" diye. Merdinlerden daireye çıkana kadar hangi bankadan kredi çeksem diye uzun uzun düşünürken bildiğim bütün duaları okudum, hayatımın en uzun 60-70 saniyesini yaşamıştım. Neyseki bir Isı Pompası Kartı Varistörü ile yırtmıştım. :D:D:D

lisedeyken arkadaşın bilgisayar ram'i kaç gb acaba diye açıp baktık. Sonra da nasıl geri takılır bilmediğimden, zorlayarak anakarta ters takmıştım. Power düğmesine basınca yanık kokusu geldi. Anakart ve Ram yanmış.

14-15 yaşındaydım .Bir ucu fiş ile prize bağlı kablonun diğer ucunu dislerim ile siyirmaya kalkmak [emoji23]kendimi 3-4 metre ötede buldum.Farkli bir deneyimdi.Allah korumuş.

Yıl 80'ler.Dedemden emanet aldığım dört kalem pille çalışan el radyosuna kalem pil olmadığı için 9 volt' luk pil bağlamak.[emoji23][emoji23]Radyo cildirdi.Hic cekmedigi istasyonlari cekiyor.Birkaç dakika süper çalıştı. Daha sonra ses kesildi.cikis transistorleri daha fazla dayanamamis. O tarihte tamiri için iyi para vermistik.

Benim de çatırtılar aklımdan gitmez, derhal enerjiyi kestim. Ev sahibi yukarıdan bağırıyor "beyefendi evden çatırtılar geliyor" diye. Merdinlerden daireye çıkana kadar hangi bankadan kredi çeksem diye uzun uzun düşünürken bildiğim bütün duaları okudum, hayatımın en uzun 60-70 saniyesini yaşamıştım. Neyseki bir Isı Pompası Kartı Varistörü ile yırtmıştım. :D:D:D
hocam normal ev için artık 380 cekilmesi gerek diyor yeni şartnamede yoksa ruhsat vermiyorlarmış şimdi nötr kopunca ev mi yanacak nasıl önlem alacaz ki kaçak akım çalışırmı bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.

hocam normal ev için artık 380 cekilmesi gerek diyor yeni şartnamede yoksa ruhsat vermiyorlarmış şimdi nötr kopunca ev mi yanacak nasıl önlem alacaz ki kaçak akım çalışırmı bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.
trimbox diye bir cihaz var. araştırın isterseniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri