Elektrik, Elektronik, Kontrol ve Otomasyon

ktu.makina

Üye
Herkese merhaba benim başlıkta da yazdıgım gibi bu bölümlerden birisini okumaya nıyetım var . Aslında elektronik istiyorum da diğer seceneklerde cok cazip geliyor acaba içinizde bu bölümlerden birisini okuyan arkadas / abim ablam var mı biraz daha bilgilendirme amaçlı önermelerde bulunabilirmisiniz. hangi okul , eğitimi , uygulamaları artısı eksi si vs.

s.a arkadsım ilk yazıyı ben yazmak istedim sunu söyleyeyim okuyacagın hangi bolum olursa olsun yapmak istedigin daha onemlidir aslında ben elektrik-elekronik muhendisiyim bu meslekle tanısmam yaklasık lise zamanımda 13-14 sene oluyor meslek lisesiydim otomatik kumanda (eskiden otomasyon - mekatronik bolumlerinin alt dalındaydım) universitede elektronik tabanlı gittim ama her zaman otomasyon tarafım agır bastı ve su anda bir sikette prosess bolumunde otomasyon muhendisiyim ve bu sektrode yetismis insan sayısı cok az şiketlerin arayısları artık bu yone kaymaya basladı... pnömatik plc sinyalizasyon sensörler vs vs bunları senkronize olarak kullanan muhendis sayısı türkiyede cok az ... ama sunu söyleyebilirim sana eger elektrik okusan elektronige gecmen algılaman cok zor olacaktı ama elektronik veya otomasyondan elektrige gecis yapmayı arzularsan bu senin icin herzaman daha kolay ve belli baslı irili ufaklı yasal cözümlemelerle elektrik muhendisligi imza yetkisinide alabilme sansın vardır .. tercih senindir... ama ben kendimi yetistirebilirim ve tuttugum meslegi zavkle yapacagım diyorsan bence elektronik veya otomasyon terchini cok rahat kullan ...

a.s hocam öncelikle çok teşekkür ediyorum verdiğiniz cevap için. şu anda makine muhendisliği okuyorum okulum uzadıda :) uzamasaydı elektrık elektronık muh okumaya nıyetım vardı ama uzayınca bi 4 seneyı daha göze alamam heralde :) su anda elektronik ve otomasyonda ilgiliyim acemi düzeyde yani bitirme projemde esnek üretim hücresi kendımız ce bişeyler yapmaya calısıyoruz . söylediğinizde haklısınız elektronık ve otomasyondan elektriğe geçiş daha kolay olacaktır. 3-5 volt yeter ya 220-380v ağır gelir hem :p

sağol hocam teşekkür ediyorum önerin için :) rahatlık ya da para değil bu işlerle uğraşmak birşeyler ortaya çıkarmak çalıştığını görmek insana ayrı bi sevinç heves istek katıyor :)

Sağlıktada insanları iyileştirirsin bu daha güzel bir sevinç

Puanlar ne kadar da düşmüş. Ben 15 binle girmiştim ee müh lüğe. Şimdi tüm puanlar 20 bin ötelenmiş sanki. Tek tavsiyem olabildiğince büyük şehir ve büyük okul olması. Artık bilgi her yerde

Ben 30.000 le girmiştim hala hızla iniyor özellikle ikinci öğretim öğrencilerinin başarı sırası 60.000 leri bulabiliyor ne yazık ki,fakat bu kişilerde bu bölümden kaç yılda mezun oluyor onu da göz önünde bulundurmak gerekir diye düşünüyorum

Yurt içinde iş bulma şansı bakımından elektrik diğerlerinden ön planda. Burdaki mesajım silinmişte olsa, teknik bölümlere harcayacanız çabayı sağlığa yarısını harcayın, fazlasıyla kazanırsınız derim yinede :)

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,203
Son üye
recepttt

Yeni konular

Geri