Elektrik bakım mühendisi olmak için ne yapmalıyım?

Merhaba. Şu an elektrik-elektronik müh. okuyorum. Okulun bitimine 1 buçuk yıl kaldı inşallah. İmza yetkisi için gerekli derslerin yanısıra kendimi otomasyon alanında da geliştirmek istiyorum. Aslında seviyorum da ve o sektörde çalışan çevrem de var.
Sektörde çalışmak istediğim pozisyon tam olarak aşağıdaki resimlerde yazıyor. (Elektrik Bakım mühendisi)

İlk ilanda "plc bakım onarım konusunda tecrübeli" şartı koymuşlar.
Evet plc öğrenmem gerektiğini buradan çıkarabiliyorum ama esas mesele şu ki, nereden başlamalıyım?
Gereksiz bilgiyle vakit öldürmek de istemiyorum. Udemy'de şöyle bir kurs buldum bununla mı başlamalıyım? Eğer evetse üzerine ne koymalıyım?

Otomasyon panosu olsun, kompanzasyon panosu olsun bu panoların p'sini bile görmüyoruz okullarda. Endüstride bakım nasıl yapılır pano nasıl okunur bilmiyoruz okullarda.
Ne yapmalıyım yol gösterebilir misiniz? Çok büyük gelecek kaygısı içindeyim. Ne olmak istediğimi biliyorum ama en doğru ve kararlı şekilde kendimi nasıl hazırlayabileceğimi bilmiyorum.

Bir de bu pozisyonda çalışanlar ne kadar kazanır onu merak ediyorum.

Ekli dosyalar

• resim_2021-03-25_165305.png
    resim_2021-03-25_165305.png
    88.4 KB · Görüntüleme: 69
  • resim_2021-03-25_165405.png
    resim_2021-03-25_165405.png
    62.6 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
Bu plc pek çok makine de kullanılan bir plc siemens s7-1200 ü öğrenseniz geeeçerli bir plc öğrenmiş olursunuz bir kç yıl daha çünkü yenileri çıkıyor
Bir yerde çalışmadan plc ile bir kaç makine yazılımı yapmadan ve devreye almadan otomasyon konusunda tecrübeli olamazsınız okul size diploma verir ama tecrübe vermez benim iki arkadaşım var ikiside lise mezunu biri s7-1200 ile robot devreye alıyor diğeri de bir fabrika da bakımcı bir kaç firmaya da plc arızalarında servis veriyor

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri