Bölüm başka - Deneyim başka - Sizce Ne Yapmalıyım??

electro01

Üye
Merhaba,
2014 mezunu Elektrik elektronik mühendisiyim. Askerlik öncesi 3 ay bir seramik fabrikasında acil Bakım bölümünde çalıştım(süre az olduğu için hiç birşey anlamadım zaten). Daha sonra 1 yıl kadar küçük bir gıda tesisinde üretim şefliği yaptım. Şuan ise bir yıldır mobilya fabrikasında üretim planlama bölümünde çalışmaktayım. Bölümümden çok uzaklaştım farklı farklı işlerde çalışmış oldum bu beni çok huzursuz ediyor ancak küçük bir ile bağlı ilçede ikamet etmekteyim aradığım istediğim işi bulmak çok zor. (eşim burada öğretmenlik yaptığı için iş arama çapım fazla büyük olmuyor.) Neden kendi işini yapmıyorsun gibi sorularla da sık karşılaşıyorum ama söylediğim gibi kendi bölümümle ilgili bir deneyimim de olmadı istediğim gibi bir iş de bulamadım... Kpss denedim çalışırken çok oldu yani olmadı.
Sizlere sorum yerimde olsanız ne yapardınız sizce ne yapmalıyım? Kendimi kaptırdığım farklı alanlarda (üretim-planlama) çalışmaya devam mı edeyim ? Yoksa bölümüme yönelip iyi kötü yeniden mi başlamalıyım? Çalışmış olduğum firmadaki işim rahat değil yoğun ve stresli maaşıda en düşük mühendis maaşı kadar ancak civarda alternatif iş olmayınca çalışıyoruz mecbur..

Bizim buralarda muhendisin bakim sefi olmasi icin pek bir bilgiye sahip olmasi gerekmiyo isin asli herseyi altindaki adam yapiyor muhendisin gorevi mesailer vardiyalar programli bakim vs vs.maasiniz ne kadar peki
Ama meslegine yonelirsen iyi olur meslek her zaman altin bileziktir.

Bizim buralarda muhendisin bakim sefi olmasi icin pek bir bilgiye sahip olmasi gerekmiyo isin asli herseyi altindaki adam yapiyor muhendisin gorevi mesailer vardiyalar programli bakim vs vs.maasiniz ne kadar peki
Ama meslegine yonelirsen iyi olur meslek her zaman altin bileziktir.

2500 tl senem doldu alacağım zamla max 2800 kadar eder kardeşim.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri