Elektrik Üretim Aksamında Motorlama

Pergamum

Üye
Merhabalar. Ödevim için sizden yardım istiyorum. Bir çok yere ve kitaplara baktım ama tatmin edici yanıtlar alamadım. Ters akım ve reverse power olarak çok yere baktım ama yok.
Ödevimin konusu bu;
-Elektrik Üretim Aksamı ile ilişkili olarak "Motorlama" deyimi nedir?
-Bu Durumda belirtileri nelerdir? Nasıl anlaşılır.
-Şu durum ile ilişkili, Devre kesici emniyet trip edilmeden ön ve sonra ne ve hangi hareketler yapılmalıdır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar. Ödevim için sizden yardım istiyorum. Bir çok yere ve kitaplara baktım ama tatmin edici yanıtlar alamadım. Ters akım ve reverse power olarak çok yere baktım ama yok.
Ödevimin konusu bu;
-Elektrik Üretim Aksamı ile ilişkili olarak "Motorlama" deyimi nedir?
-Bu Durumda belirtileri nelerdir? Nasıl anlaşılır.
-Şu durum ile ilişkili, Devre kesici emniyet trip edilmeden ön ve sonra ne ve hangi hareketler yapılmalıdır.

merhaba şundan bahsediyorsun galiba tam hatırlamıyorum ama elektrik üretilirken yükten (yük olmayabilir tam hatırlamıyorum) dolayı alternatörün elektrik üretme yerine jeneratör değilde motor olarak çalışmasından veya başka bir kaynaktan dolayı iki kaynağı şebekeye senkrazizasyon sırasında kaynakların uyumsuz olarak şebekeye aynı anda devreye sokulması ile kaynakların birbir lerini etkilemesin denmi bahsediyorsunuz böylece hangi kaynak büyükse o diğer kaynağı jeneratör değilde motor olarak çalıştıracaktır sakıncalı durumdur kaynaklar zarar görür.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri