Elektriği uzun mesafe taşımak

yapma be sinanfor, anladın he? bravo tebrik ediyorum seni.

sinanfor anlarsın tabi, ben yazdıktan sonra, şekil çizdikten sonra.. Nedense ben yazana kadar kimse anlamamıştı:)

Sn. engineer29, ben senin şemanı ve açıklamanı okuyunca değil bolanka'nın 15:43 de ki mesajını okuyunca anladım. Bence sen hala anlamamışsın."Ama enerji üretmek için 1 KW'lık monofaze motoru çalıştırmak zorundasın" ne demek Allah aşkına? Enerji üretmek için elektrik motoru mu kullanılır? Ortada Alternatör var ve aynı yerde 1 KW lık alıcıyı çalıştırabiliyor.300 m ötede de aynı alıcı çalışır mı? diye soruyor Bolanka. Bu arada Bolanka birimize hak verse de anlasak işin doğrusunu.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
alternatör de bi nevi motor'dur :) motorun tersi alternatör..

Sinanfor biraz geç oldu ama anlayışın için teşekkür ederim. Elimden geldiğince meramımı anlatmaya çalıştım. Görüşlerini paylaşan arkadaşlara da teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,302
Kullanıcılar
450,138
Son üye
omurcan.73

Yeni konular

Geri