ELEKTRİKLİ BİSİKLET

elektrikli bisiklet yapamk istiyorum 12 voltluk dc motor GEREKİYOR nasıl olmalı ne motorları kullansam olur bu motoru nelerden söksem olur??

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
elektrikli bisikletin yenisi 1000.lira uğraştığna değmez.
Ben kendim yapmak istiyorum dersen bir 12 volt akü. bir marş motoru veya cam silecek motoru ,marşmotoru kulanırsan birde devir düşürücü rediktör gerekli ayrıca zincire bağlantı için dişli kolay gelsin.

bu işler için genelde, fırçasız dc motor ( ya da brushless dc motor diye geçer) kullanıyorlar. verimleri ve torkları daha fazla oluyor. Hatta tekerin göbeğine monte edilmiş, hazır dc motorlar da var. Bunları araştırmanızı öneririm.

bence ugrasma 1000 lıraya al bı motor dagıt ıncele bence daha ucuza gelır.

almak işin kolayıdır hazırı var al kullan olmaz. zamanın atalarımız da böyle yapmış ne gereği var canım hazır yapılmışı var hem daha ucuz. işte bu mantıkdır insanın gelişmesini engelleyen üretme gücümüzü engellemeyelim. daha pahalıya ve daha çok zamana maal olsa bile kendimiz yapmaya uğraşalım derim.

almak işin kolayıdır hazırı var al kullan olmaz. zamanın atalarımız da böyle yapmış ne gereği var canım hazır yapılmışı var hem daha ucuz. işte bu mantıkdır insanın gelişmesini engelleyen üretme gücümüzü engellemeyelim. daha pahalıya ve daha çok zamana maal olsa bile kendimiz yapmaya uğraşalım derim.

haklisin ama once kulanacan malzemeleri kendin yapmalisin sonra birlestirmek
icin ugrasmalisin haksizmiyim.

uğraşma al gitsin bi bisiklet

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri