El Yapımı Rüzgar Türbin Projeleri

volcanoos

Katılımcı Üye
projeler başta sayın şefime ve tüm forum sakinlerine yardımcı olur umarım. projeler alıntıdır ve dosyalar ingilizcedir. ayrıntılı fotoğraflar dosyalarda mevcuttur. vakit buldukça projeleri eklemeye devam edeceğim....

ruzgar-turbini-volkan.jpg

Ekli dosyalar

• Rüzgar Türbin Projesi.rar
    874.6 KB · Görüntüleme: 1
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
PROJE -2-

ruzgar-turbini-volkan2.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------
PROJE -3-

ruzgar-turbini-volkan3.jpg

Ekli dosyalar

• Rüzgar Türbin Projesi 2.rar
    742 KB · Görüntüleme: 0
  • Rüzgar Türbin Projesi 3.rar
    292.4 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
Benim için netten birşeyler yüklemeniz hoşuma gitti sn. volkan.
Hergün yeni birşeyler öğrenmenin heyecanını yaşıyorum.
Aşağıda en son yaptığım türbinin resmi var. Kanat çapı 200 cm. 1/6 redüktör var. Kanatlar alüminyum kompozit . Şu binaların dış cephelerine takılan alüminyum. Alternatör ise tahminime göre büyük bir jeep dinamosu. Ortasındaki sargılı rotoru söküp, 12 adet N42 mıknatıs yerleştirdim. Kanatlar 60 - 70 d/dak. döndüğünde 12 - 13 v. 100w. civarı elektrik alıyorum.
Tek şanssızlığım devamlı rüzgar alan bir yerde olmayışım.

Ekli dosyalar

• rüzgar türbini.JPG
    rüzgar türbini.JPG
    83.8 KB · Görüntüleme: 407
Son düzenleme:
teşekkürler emeğinize sağlık

teşekkürler bilgileri toplayıp sunmuşsunuz.birde şunu söylemek istiyorum bu ingilizce sayfaları google'ye google cevirici yazın gelen yerden (Metin veya web sayfası çevir
Metin veya web sayfası URL'si girin..............gireceginiz adresi yazın o kendisi ceviriyor..örnegin:How I built an electricity producing wind turbine)

Slm arkadaşlar
öncelikler bilgiler için çok teşekkürler. Bende kendim bir rüzgar türbini yapmak istiyorum ama en başka aklıma takılan bir soru var. Bazı türbinler 4 bazıları 3 kanatlı bu fark neden oluyor, hangisi daha uygundur, rüzgar hızına göremi sayı değişiyor.
Teşekkürler

hocam kullandıgınız motor hakkında biraz bilgi verebilimisniz

Kullandığım alternatörleri kendim yapıyorum. Araba şarj dinamolarını ve klima fan motorlarını modifiye ederek yapıyorum. Bobinleri söküp yeniden sarıyorum ve rotora mıknatıslar yapıştırıyorum.
Gelin rüzgar türbini yapalım adlı bölümde detaylı bilgiler mevcut.

Sayın şefim ve yönetici
Projelerinizi çok beğeniyorum ve yazılarınızı dikkatle takip ediyorum.Baktıkça ve okudukça bendede birşeyler canlanmaya başladı.
Birşey sormak istiyorum acaba 1,5Kw lık bir jeneratörün alternatörünü rüzgar türbinine kullanabilirmiyiz ve rüzgarın olmadığı zamanda yapay rüzgarla (mesela düşük güçlü bir fanla veya aspiratörle)verim elde edebilirmiyiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri