Ekran kartı besleme pinleri hakkında

BayramSldr

Üye
Ekran kartında 2 adet 6 pinlik soket mevcut, fakat benim güç kaynağımda 1 adet 6 pin mevcut. Elimde diğer güç kaynağından çıkardığım soketleri nasıl buna bağlayabilirim. Pin bağlantısı nasıldır ?

Ekran kartı modeli ne? Güç kaynağının marka ve kaç W olduğu da önemli. Ekran kartının harici güç soketleri 12V ile beslenir, 6 pin 8 pin 25 pin olması önemli değil, sen 2 pinlik kabloyu da çoğaltıp 2 adet 6 pin yapabilirsin ama düşünmen gereken şey güç kaynağını yapan mühendis neden 2x6 değil de 1 adet 6 pinlik kablo koyduğu olması gerekiyor.

Ekran kartım gtx 760, Nvdia sanırsam minumum 500w olması gerektiğini söylüyormuş. Bende de Dark Force 500w mevcut. Elimdeki çıkma güç kaynağından soket alıp benimkine kesip biçip yapsam sorun olur mu ?

olmaz 2 tane 6 pin sokedi olan 600watt psu al o 500watt veremez sakat marka çöp o psu dark,casper,everes,gamepower,plooton gibi markalar çöp +80 verimli kaliteli psu al.

Ekran kartım gtx 760, Nvdia sanırsam minumum 500w olması gerektiğini söylüyormuş. Bende de Dark Force 500w mevcut. Elimdeki çıkma güç kaynağından soket alıp benimkine kesip biçip yapsam sorun olur mu ?
Hayır ekran kartın çalışır fakat sorun olur, illa çalışsın dersen 2 molex/6 pin çeviriciler var onu kullanabilirsiniz. Ekrana görüntü gelir, fakat ekran kartı yüke binerse dengesiz ve parazitli güç verme riski çok yüksek ve en önemlisi PC 'de yük anında ani kapanmalar donmalar zırlamalar olabilir. Ama genel kullanımda çok büyük bir sorun olmaz. GTX 760 aldığını düşününce oyun amaçlı aldığını anlayabiliyorum. O yüzden yüksek güç tükettiği anlarda sistemin seni üzebilir.

Hayır ekran kartın çalışır fakat sorun olur, illa çalışsın dersen 2 molex/6 pin çeviriciler var onu kullanabilirsiniz. Ekrana görüntü gelir, fakat ekran kartı yüke binerse dengesiz ve parazitli güç verme riski çok yüksek ve en önemlisi PC 'de yük anında ani kapanmalar donmalar zırlamalar olabilir. Ama genel kullanımda çok büyük bir sorun olmaz. GTX 760 aldığını düşününce oyun amaçlı aldığını anlayabiliyorum. O yüzden yüksek güç tükettiği anlarda sistemin seni üzebilir.
Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri