Eeproma yazarken interrupta girmiyor

Arkadaşlar merhaba ben 18f46k22 işlemcisi kullanıyorum işlemcide
write_eeprom ve write_program_eeprom komutlarını kullanırken timer0 kesmesini kaçırdıgını farkettim eeproma yazarken kesmeleri nasıl açık tutabilirim?

WRİTE_EEPROM işlemindeki sorunu çözdüm #device WRITE_EEPROM = NOINT bu kod ile fakat
WRİTE_PROGRAM_EEPROM komutunu yaparken hala kesme kaçırıyor. nasıl çözebilirim

Şimdi asıl soru şu neden bu sıklıkta eeproma yazma ihtiyacı duyuyorsun. Eeprom ömrü oldukça kısıtlıdır ve enerji kesilmesi durumunda kaybedilmeyecek bilgileri depolamak için kullanılır. Sürekli kayıt yapamaz. Sen kesmeleri yaşatmaya çalışırken çipi öldürüyorsun. Dataları ramde sakla enerji kesilmesi durumunda bir harici kesme kullanarak ramdaki veriyi eeproma yazdır.

Şimdi asıl soru şu neden bu sıklıkta eeproma yazma ihtiyacı duyuyorsun. Eeprom ömrü oldukça kısıtlıdır ve enerji kesilmesi durumunda kaybedilmeyecek bilgileri depolamak için kullanılır. Sürekli kayıt yapamaz. Sen kesmeleri yaşatmaya çalışırken çipi öldürüyorsun. Dataları ramde sakla enerji kesilmesi durumunda bir harici kesme kullanarak ramdaki veriyi eeproma yazdır.
beni yanlış anladınız ben kesme içerisinde sürekli olarak eeproma yazmıyorum ör. olarak butona basılmış ise eeproma yazıyorum benim sorunum şu write_program_eeprom kodunu yazdıgım zaman benim timer0 kesmemde gecikme oluyor bunun sebebide write_program_eeprom komutu yapılırken interruptları kapatıyor olması benim write_program_eeprom komutu uygulanırken interrupta dokunmamasını saglamak yani 1ms kesmem yine 1ms de gelmesi

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri